Hala Znicza zdobyta

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 3 październik 2016r. godz.: 12:25.

Jak mówi stare polskie przysłowie „do trzech razy sztuka” potwierdziło się w praktyce. Pogoń dopiero za trzecim razem zdobyła halę Znicza i wygrała niedzielne spotkanie 77:66. Duży wpływ na końcowy wynik miała 2 kwarta wygrana przez nasz zespól 26:10. Najwięcej 20 punktów dla naszej drużyny zdobył po raz kolejny Tomasz Prostak.

Znicz Basket Pruszków – Meritumkredyt Pogoń Prudnik 66:77 (19:18,10:26,16:10,21:23)
Znicz Basket: Madziar 18 (2), Cechniak 15, Kordalski 15 (2), Szwed 8, Stopierzyński 6 (1), Kierlewicz 2, Tokarski 2, Nieporęcki 0, Ornoch 0.

Meritumkredyt Pogoń: Prostak 20 (4), Mordzak 15 (1), Bogdanowicz 14 (3), Mroczek-Truskowski 11 (1), Nowakowski 6, Nowerski 5, Bartkowiak 2, Braszka 2, Moczulski 2, Krawiec 0, Kujon 0.

Początek spotkania w wykonaniu naszych zawodników nie był najlepszy, bowiem już po kilku akcjach przegrywali 9:4, a po 6 minutach nawet 14:6. Pogoń jednak szybko się otrząsnęła i po serii 8 punktów z rzędu, zakończonej celnym trafieniem z dystansu Pawła Bogdanowicza, doprowadziła do remisu po 14. Do końca tej części gry toczyła się już wyrównana walka, ale po pierwszych 10 minutach gospodarze prowadzili 19:18. Druga kwarta to popis gry biało-niebieskich, którzy całkowicie zdominowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Nasi zawodnicy szybko odskoczyli Zniczowi i po punktach Adriana Mroczka-Truskowskiego i Tomasza Prostaka prowadzili 30:21. Dobra gra pod naszym koszem Damiana Cechniaka ratowała przeciwników przed większą stratą punktów. Pogoń grała jednak z polotem i z dużą łatwością zdobywała punkty powiększając z każdą minutą swoją przewagę. W 16 minucie spotkania po zdobyciu 12 punktów z rzędu Pogoń powadziła już 42:24. Ostatecznie 2 kwarta zakończyła się wygraną Pogoni 26:10, a w całym spotkaniu prowadziliśmy do przerwy 44:29. Trzecia odsłona to słabsza gra w wykonaniu „bankowców”. Stracili oni swoją skuteczność co szybko zaczęli wykorzystywać gospodarze, którym udało się na koniec tej kwarty zmniejszyć straty do naszej drużyny na 9 punktów (45:54).

W ostatnich 10 minutach spotkania Pogoń odzyskała skuteczność i za sprawą w głównej mierze celnych rzutów zza łuku Prostaka, Bogdanowicza oraz Mordzaka zwiększyła w 36 minucie spotkania do 20 punktów (73:53). Po czasie dla trenera Zapałowskiego nasi zawodnicy mocno spuścili z tonu co szybko wykorzystał Znicz, który na 1 min. i 34 sek. przed końcem meczu po 10 punktach z rzędu odrobił połowę straty (63:73). W tym fragmencie gry w drużynie przeciwników doskonale radził sobie Tomek Madziar, który w ostatniej kwarcie zdobył większość swoich punktów (12). Wynik meczu na 77:66 ustalił debiutujący w naszym zespole na 1 ligowych parkietach 19-letni Dawid Braszka.

W sobotę 8 października w hali Obuwnika zagramy z GTK Gliwice. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Tomasz Michalak – trener meritumkredyt Pogoni Prudnik:

„Bardzo obawialiśmy się tego meczu, bo dwa lata wcześniej, zaliczyliśmy tutaj dwie porażki. Zresztą jest to bardzo ciężki teren do grania. Cieszymy się bardzo, że dzisiaj nam wyszło to co sobie założyliśmy. Praktycznie przez całe spotkanie kontrolowaliśmy przebieg i dowieźliśmy do końca zwycięstwo. Było parę przestojów. Na początku pierwszej czy trzeciej kwarty, ale raczej cały mecz był pod kontrolą. Cieszymy się z tego pierwszego zwycięstwa. Można powiedzieć historycznego w Pruszkowie. W drugiej kwarcie przewaga była dość spora. W trzeciej jak było widać, nie mogliśmy się wstrzelić do kosza. Bardzo mało punktów zdobyliśmy w tej kwarcie to spowodowało, że jakaś jeszcze nadzieja była gospodarzy na podjęcie walki. Jednak, gdy trafiliśmy trzy trójki z rzędu to ten wynik zatrzymał się w granicach 20 punktów. Raczej wtedy mecz już był, można powiedzieć pod kontrolą. Dzięki temu mogli wyjść na parkiet i zaprezentować się nasi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą w centralne granie. Z tego bardzo się cieszę.”