Play off: 2:0 dla Sokoła

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 10 kwiecień 2017r. godz.: 20:01.

Drugi pojedynek fazy play off nie był tak zacięty i wyrównany, jak sobotnie spotkanie. Pogoń wysoko uległa Sokołowi 77:105.  Najwięcej punktów dla biało-niebieskich zdobył Tomasz Nowakowski 20, który zanotował również dobule-double zbierając 11 piłek. Kolejne trzecie spotkanie odbędzie w Prudniku po Świętach Wielkanocnych 22 kwietnia.

Max Elektro Sokół Łańcut - meritumkredyt Pogoń Prudnik 105:77 (27:20, 28:16, 30:16, 20:25)

Sokół: Sroka 23, Czujkowski 19, Szymański 18, Kulikowski 17, Koszuta 9, Krajniewski 6, Czerwonka 5, Buszta 4, Balawender 2, Inglot 2, Misiąg 0.

Pogoń: Nowakowski 20, Krawiec 16, Prostak 12, Bogdanowicz 10, Bartkowiak 9, Mroczek-Truskowski 7, Braszka 3, Kujon 0, Moczulski 0.

Niedzielny spotkanie w niczym nie przypominało meczu rozegranego 24 godziny wcześniej.  Wyrównana walka trwała tylko do 8 minuty, kiedy to do gospodarzy traciliśmy 3 punkty 14:17. Od tego momentu zawodnicy Sokoła przejęli całkowicie inicjatywę, zdobywając 10 punktów przy tylko 3 Pogoni, co pozwoliło im przed końcem kwarty prowadzić już 27:17.
W drugiej odsłonie gospodarze w dalszym ciągu imponowali skutecznością.  Na początku kwarty zanotowali oni kolejną serię 10:2, tym samym powiększając swoje prowadzenie do 16 punktów. Na półmetku spotkania Pogoń przegrywała blisko 20 punktami 55:36.
Po zmianie stron Sokół jeszcze bardziej podkręcił tempo i systematycznie powiększał swoja przewagę, która w 34 minucie sięgnęła, aż 37 punktów. Dopiero w końcówce meczu Pogoń zaczęła grać skuteczniej, ale nie uchroniło jej od wysokiej porażki.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Sokoła (do trzech zwycięstw)