Zadecydowała druga kwarta

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 19 październik 2017r. godz.: 19:31.

Pogoń przegrała już drugie spotkanie we własnej hali w obecnych rozgrywkach. Tym razem lepsi od naszej drużyny okazali się zawodnicy z Krakowa, którzy wygrali 84:67. Najwięcej punktów dla biało-niebieskich zdobył Paweł Bogdanowicz 12, a double-double zanotował Krzysztof Krajniewski (10pkt, 11 zb.) Już w najbliższą niedzielę  w hali Obuwnika zmierzymy się z Sokołem Łańcut.

Pogoń Prudnik – R8 Basket Kraków 67:84 (18:18, 8:30, 19:23, 22:13)

POGOŃ: Bogdanowicz 12 (1×3), Zieliński 10, Krajniewski 10 (1×3), Prostak 10 (2×3), Wielechowski 9 (1×3), Strzelecki 8, Filipiak 4, Mordzak 2, Czyżewski 2, Krawiec.

R8 BASKET: Hicks 31 (4×3), J. Załucki 25 (7×3), Stalicki 9 (1×3), Renkiel 5 (1×3), Malczyk 4, A. Załucki 3 (1×3), Sansal 2, Pełka 3 (1×3), Kwiatkowski 2.

Od początku spotkania Pogoń dała się zdominować przez rywali, którzy prowadzili najpierw 8:2, a po kilku minutach 14:6. Końcówka pierwszej części spotkania jednak należała do naszych zawodników, którzy po celnej trójce Michała Wielechowskiego wyszli na prowadzenie 18:16. Po 10 minutach gry był remis po 18. W drugiej kwarcie nasi zawodnicy zdołali zdobyć tylko 8 punktów, a rywal, aż 30. W ich szeregach nie do zatrzymania był duet Hicks-Załucki, którzy razem zdobyli 51 punktów, w tym 11 „trójek”. W 27 minucie spotkania biało-niebiescy przegrywali już 71:38. Od tego momentu nasi zawodnicy się przełamali i zaczęli odrabiać straty zdobywając 16 punktów z rzędu. (54:71). Szaleńcza pogoń trwała nadal w czwartej kwarcie. Na niespełna 3 min. przed końcem meczu traciliśmy do rywali już tylko 9 punktów (66:75). Na więcej nie było już stać  naszego zespołu. Goście ponownie rzutami z dystansu przypieczętowali w pełni zasłużone zwycięstwo.