• Logo
  • Logo

Lekcja koszykówki

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 6 listopad 2017r. godz.: 08:50.

Pogoń po raz kolejny w tym sezonie musiała przełknąć gorycz porażki. Tym razem lepszą drużyną od biało-niebieskich okazała się Astoria Bydgoszcz, która wygrała 101:69. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli Aleksander Filipiak – 19 i Piotr Zieliński – 16.

Enea Astoria Bydgoszcz - Pogoń Prudnik 101:69 (22:11, 28:14, 27:20, 24:24)

Enea Astoria: Frąckiewicz 23, Pochocki 17, Grod 15, Bierwagen 8, Fatz 8, Gospodarek 8, Kornijec 6, Przybylski 6, Barszczyk 4, Szyttenholm 3, Śpica 3, Kondraciuk 0.

Pogoń: Filipiak 19, Zieliński 16, Prostak 10, Wielechowski 9, Czyżewski 5, Strzelecki 5, Krawiec 3, Krajniewski 2, Bogdanowicz 0, Braszka 0.

To co wydarzyło się w pierwszej połowie, kibice Pogoni z pewnością chcieliby wymazać ze swojej pamięci. W ciągu 20 minut nasza drużyna zdołała zdobyć tylko 25 punktów, a straciła aż 50. Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały takiego przebiegu spotkania. Po 3 minutach gry Pogoń utrzymywała kontakt do rywali przegrywając tylko 5:6. Od tego momentu Astoria zanotowała „run” 13:1. Ich przewaga z każdą minutą stale rosła. W 17 minucie spotkania było już 48:16. Po zmianie stron przebieg wydarzeń na boisku nie wiele się zmienił. Gospodarze utrzymywali prowadzenie w granicach 30 punktów. Nasz zespół nie potrafił się otrząsnąć po lekcji koszykówki w pierwszej połowie.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.