Efektowna wygrana

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 17 grudzień 2017r. godz.: 11:23.

W przedostatnim meczu I rundy Pogoń Prudnik odniosła efektowne zwycięstwo z  Energą Kotwicą Kołobrzeg 92:65. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Paweł Bogdanowicz 23, Tomasz Prostak 15 i Maciej Strzelecki 13. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się debiutujący w Pogoni Jakub Krawczyk (6 pkt), i Rafał Malitka (8 pkt). Na zakończenie rundy zmierzymy się na wyjeździe w Poznaniu z Biofarmem.

Pogoń Prudnik - Energa Kotwica Kołobrzeg 92:65 (26:11, 25:17, 15:24, 26:13)

Pogoń: Bogdanowicz 23 (2x3, 6 zb.), Prostak 15 (1x3, 7 as.), Strzelecki 13, Mordzak 9, Czyżewski 8 (2x3), Malitka 8 (1), Krawczyk 6 (1x3, 6 as.), Garwol 3 (1x3), Krawiec 3 (1x3), Braszka 2, Krajniewski 2 (9 zb.), Wielechowski 0.

Energa Kotwica: Łukasz Bodych 13, Pawłowski 13, Ryżek 10, Rduch 9, Dzierżak 7, Przyborowski 6, Żmudzki 4, Neumann 3, Paweł Bodych 0, Grujić 0.

Pogoń z całą pewnością zagrała w sobotę swój najlepszy mecz w sezonie mimo, że  to goście byli uznawani za faworyta spotkania. „Czarodzieje” znajdowali się przed tym meczem na 7, a Pogoń 13 miejscu w ligowej tabeli. Już od początku postawiliśmy mocne warunki Kotwicy. Od stanu 2:3 nasi  zawodnicy zanotowali 15 punktową serię i po 6 minutach prowadzili zdecydowanie 17:3. Rywale zdołali jeszcze przed końcem 1 kwarty odpowiedzieć punktami Neumanna i Dzierżaka, ale przewaga naszej drużyny nie była zagrożona. Pogoń popisywała się efektownymi zagraniami. Burzę oklasków otrzymał Jakub Krawczyk, który przywitał się z prudnicką widownią, chwilę po wejściu na parkiet, przechwytem oraz punktami po akcji 2+1. Po 10 minutach prowadziliśmy 26:11.
W drugiej odsłonie w dalszym ciągu powiększaliśmy prowadzenie. Po rzucie z dystansu Rafała Malitki w 12 minucie spotkania prowadziliśmy 31:16, a na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy 47:22 Na przerwę schodziliśmy prowadząc 51:28.
Po zmianie stron nie mający już nic do stracenia goście natarli z impetem, stale odrabiając straty. Na niespełna minutę do końca 3 kwarty  po rzucie z dystansu Pawła Pawłowskiego tracili tylko 11 punktów (52:63). Pogoń odpowiedziała jeszcze trafieniem z dystansu Wiktora Czyżewskiego i przed decydującą kwartą miała 14 punktów przewagi  66:52. Podrażnieni przebiegiem  wydarzeń na parkiecie w trzeciej odsłonie nasi zawodnicy podkręcili tempo i systematycznie powiększali prowadzenie. Goście w tym fragmencie byli tylko tłem dla naszego zespołu. Na koniec meczu przewaga sięgnęła aż 27 oczek (92:65). Wartym podkreślenia jest fakt, iż w zespole trenera Michalaka punktowało 11 zawodników.

Nasz zespół miał skuteczność na poziomie 51 % za 2, 39 % za 3 oraz 81 % za 1. Zdecydowanie wygraliśmy walkę na tablicach 37-28.  W całym spotkaniu rozdaliśmy również 23 asysty. Pogoń miała również tylko 3 straty i zanotowała 9 przechwytów.

Po meczu powiedział:

Jakub Krawczyk – zawodnik Pogoni Prudnik:

„Cały tydzień przygotowywaliśmy się do meczu. Mieliśmy pewne założenia, które realizowaliśmy podczas tygodnia i udało się je zrealizować na parkiecie. Pierwsza kwarta ustawiła mecz. Koszykówka jest o tyle przewrotną grą, że niestety  gra się 40 minut, a nie 10 i przez 40 minut trzeba utrzymać koncentrację. Na szczęście to się udało. Oby tak dalej. Pojedziemy za tydzień do Poznania i zakończymy ten rok, też zwycięstwem i wejdziemy w Nowy Rok z samymi zwycięstwami. Trzeba tylko pracować, realizować to co mamy do założenia. Myślę, że będzie dobrze. Nie mi oceniać moją grę i moją pracę w zespole. Cieszę się, że wygraliśmy. Na sukces każdej osoby pracuje cała drużyna. Razem wygramy, razem przegrywamy. Nic tylko się cieszyć, że udało się to pociągnąć i każdy dołożył jakąś tam cegiełkę do tej wygranej. Dobrze się tutaj czuję. Grając przeciwko Prudnikowi zawsze grało się ciężko, bo wiadomo, że kibice są razem z drużyną. Miło jest mi tutaj zagrać i czuć, że Ci kibice są z nami i czuć ich wsparcie. Nie zapomnijmy, że Pogoń miała problemy zdrowotne. Teraz są wszyscy praktycznie zdrowi. Jeszcze czekamy na Piotrka i Tomka (przyp. red. Piotr Zieliński, Tomasz Nowakowski). W koszykówce każdy może wygrać z każdym. To czy ktoś ma 7 miejsce, czy 15 to nie ma żadnego znaczenia. Jest 40 minut danego meczu i po prostu trzeba dać z siebie wszystko i wygrywać mecz za meczem."