Kosztowne przestoje

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 14 styczeń 2018r. godz.: 17:11.

Biało-niebiescy do znali drugiej porażki z rzędu w Nowym Roku. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. Pogoń przegrała z GKS Tychy 86:91. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył  Tomasz Prostak – 20.

Pogoń Prudnik - GKS Tychy 86:91 (20:23, 13:17, 28:25, 25:26)

Pogoń: Prostak 20, Strzelecki 14, Bogdanowicz 12, Krawczyk 11, Mordzak 10, Krajniewski 8, Nowerski 8, Garwol 3, Krawiec 0, Malitka 0.

GKS: Kowalewski 26, Małgorzaciak 17, Słupiński 16, Kulon 10, Szymczak 10, Hałas 6, Deja 4, Jankowski 2, Fenrych 0.

Już od początku spotkania było widać, że sobotni pojedynek będzie bardzo wyrównany. W pierwszych minutach przez dłuższy czas wynik oscylował w granicach remisu. Goście dopiero pod koniec kwarty zdołali wyjść na kilkupunktowe prowadzenie 23:20. W drugiej odsłonie nasi zawodnicy przez dłuższy czas nie mogli odnaleźć skutecznej drogi do kosza. Pierwsze punkty w tym fragmencie spotkania zdobyliśmy po blisko 6 minutach. Wówczas zawodnicy trenera Jagiełki prowadzili już 38:20. Na szczęście Pogoń się przebudziła i przed długą przerwą traciła  7 oczek 33:40, co dawało nadzieję na końcowy sukces.

Po zmianie stron koszykarze GKSu ponownie jednak odskoczyli. Zdobyli 8 punktów z rzędu, dzięki czemu wysoko prowadzili (50:35).  Od 24 minuty Pogoń zaczęła grać znacznie lepiej. Ruszyła do zdecydowanych ataków, co pozwoliło na zbliżenie się do rywala na 3 punkty (52:55). Po trzech kwartach nadal jednak prowadzili przyjezdni 65:61. Przez ostatnią kwartę drużyny grały kosz za kosz. Pogoni udało się w 36 minucie doprowadzić do remisu po 77. Doświadczony zespół z Tych był bardziej skuteczny w końcówce meczu i to on mógł cieszyć się z wygranej.

Krzysztof Krajniewski – zawodnik Pogoni Prudnik:

„Obrona nam trochę szwankuje. Gramy falami. Potrafimy grać naprawdę bardzo dobrze. Odrabiamy 15 punktów, a potem tak jakby  tracimy siły. Rywale przejmują  inicjatywę i odskakują na 10 punktów.  Skuteczności też trochę zabrakło, rzutów wolnych parę przestrzelonych. Niestety szkoda, bo mecz był naprawdę na styku. Ten wynik końcowy, mógł być w drugą stronę, parę niuansów zabrakło. Chciałbym podziękować kibicom, bo naprawdę mieliśmy bardzo dobre wsparcie. Mam nadzieję, że będzie tak dalej. Na sędziowaniu tak bardzo się nie znam, także zostawię to bez komentarza. Faktycznie był taki okres, że mieliśmy przestój w 2 kwarcie. Nie wiem czym to było spowodowane. Mieliśmy kilka takich „baboli” spod kosza przestrzelonych, że to powinny być proste punkty .”

Jakub Krawczyk – zawodnik Pogoni Prudnik:

„Brakło troszkę czasu. Może troszkę szczęścia, ale nie końcówką się przegrywa mecze, tylko gra się 40 minut. Mieliśmy przestój w 2 kwarcie przez pięć i pół minuty bez punktu. Goście mieli „run” 15:0, co przełożyło się  na wynik końcowy. Trenujemy razem niespełna miesiąc. Była jeszcze przerwa noworoczna, także się jeszcze zgrywamy. To dopiero nasz 4 mecz wspólny. Myślę, że wygląda to obiecująco i z meczu na mecz jest coraz lepiej. Dzisiaj nie graliśmy z drużyną z przypadku, tylko Tychy to naprawdę mocna ekipa. W drugiej kwarcie wkradła się nerwowość, trochę dekoncentracji jakiejś. Z naszej strony brak walki na tablicy atakowanej przez co goście mieli tam  w pierwszej połowie aż 9 zbiórek. To przyłożyło się na punkty z drugiej szansy. To chyba było przyczyną tego przestoju.”