Porażka w Lesznie

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 21 styczeń 2018r. godz.: 20:07.

Biało-niebiescy mimo udanego początku meczu ulegli w Lesznie Polonii. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Grzegorz Mordzak 13.

Jamalex Polonia 1912 Leszno - Pogoń Prudnik 81:65 (16:25, 18:12, 26:16, 21:12)

Jamalex Polonia: Kobel 22, Kaczmarzyk 15, Milczyński 13, Trubacz 13, Sirijatowicz 10, Wrona 5, Kurkowiak 3, Krajewski 0, Sanny 0.

Pogoń: Mordzak 13, Krawczyk 10, Nowerski 10, Bogdanowicz 9, Strzelecki 8, Prostak 7, Malitka 5, Garwol 3, Krajniewski 0.

Rywale do tego spotkania przystąpili bez dwóch swoich podstawowych zawodników Macieja Rostalskiego oraz Kamila Chanasa. Pogoń wykorzystała to tylko w pierwszej kwarcie. Od stanu 7:3 dla gospodarzy nasi zawodnicy złapali właściwy rytm, co szybko przełożyło się na wynik. Biało-niebiescy najpierw doprowadzili do remisu po 10, a następnie wyszli na prowadzenie po punktach Pawła Bogdanowicza i Rafała Malitki (13:10). Na koniec tej części gry prowadziliśmy 25:16. Początek drugiej kwarty należał do gospodarzy, którzy zdobyli 6 kolejnych punktów. Pogoń odpowiedziała celnymi rzutami z dystansu Garwola oraz Prostaka i w 15 minucie spotkania ponownie prowadziła 9 punktami. Gospodarzom przed przerwą udało się jednak zmniejszyć dystans do 3 punktów. Po pierwszej połowie prowadziliśmy jeszcze 37:34.

Po zmianie stron Pogoń po punktach Nowerskiego i Bogdanowicza prowadziła 41:34. Od tego momentu nasi zawodnicy zaczęli grać dużo gorzej. Polonia szybko odrobiła straty. Na prowadzenie 43:41 wyprowadził ją po celnej trójce Jakub Kobel, który był też najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy. Pogoń zdołała jeszcze wyjść na prowadzenie 47:46 po punktach Nowerskiego, ale końcówka kwarty należała już Jamalexu, który przed decydującą odsłoną prowadził 60:53. Ostatnie 10 minut należało zdecydowanie do gospodarzy, którzy stale powiększali swoją przewagę ostatecznie wygrywając 81:65

Za tydzień w hali Obuwnika podejmować będziemy zespół Znicza Pruszków z Tomkiem Madziarem w składzie.