• Logo
  • Logo

Pewna wygrana R8

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 1 luty 2018r. godz.: 13:58.

Biało-niebiescy doznali kolejnej wysokiej porażki. Tym razem przegrali w fatalnym stylu z R8 Basket Kraków 59:84. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Maciej Strzelecki 16 oraz Grzegorz Mordzak, Paweł Bogdanowicz i Patryk Nowerski po 10.  W sobotę zmierzymy się na wyjeździe z Sokołem Łańcut.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Pogoń Prudnik 84:59 (23:9, 19:15, 24:13, 18:22)

R8 Basket: Dłuski 13 (12 zb.), Pełka 13, Jakub Załucki 11, Hicks 10, Hajrić 9, Nowakowski 9, Stalicki 6, Aleksander Załucki 6, Malczyk 5, Sasnal 2, Baran 0, Renkiel 0.

Pogoń: Strzelecki 16, Bogdanowicz 10 (9 as.), Mordzak 10, Nowerski 10, Garwol 7, Krawczyk 3, Krawiec 2, Prostak 1, Braszka 0, Malitka 0.

Jeszcze dobrze nie rozpoczął się ten mecz, a kontuzji w naszej drużynie doznał Rafał Malitka, który po 80 sekundach pobytu na parkiecie skręcił kostkę. Tym samym Pogoń musiała sobie radził w strefie podkoszowej tylko z Patrykiem Nowerskim i Maciejem Strzeleckim. Gospodarze szybko to wykorzystali i „odjechali” naszemu zespołowi na kilkunastopunktowe prowadzenie. Po pierwszych 10 minutach wygrywali już 23:9. W drugiej odsłonie biało-niebiescy poprawili swoją skuteczność. Jednak to gospodarze nadal przeważali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i na przerwę schodzili prowadząc 42:24. Po zmianie stron R8 ponownie ruszyła do zdecydowanych ataków. Dla naszej drużyny punktowali głównie Nowerski i Bogdanowicz. W 28 minucie spotkania przewaga drużyny z grodu Kraka sięgnęła 33 punktów (66:33). Pogoń do końca meczu walczyła jedynie o jak najmniejszy rozmiar porażki, wygrywając ostatnią kwartę 22:18.

O przewadze gospodarzy świadczą najlepiej statystyki. Pogoń zagrała na niskiej skuteczności, jedynie na poziomie 34,8 % 24/68 (za 2 19/50, za 3 5/19), a z linii rzutów osobistych 42,9% (6/14). Natomiast nasi przeciwnicy mieli skuteczność 50,8 % (32/63). Zbiórki na tablicach przegraliśmy 22 do 50.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.