Śląsk ograny

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 15 luty 2018r. godz.: 14:15.

Ponad 50 dni kibice Pogoni musieli czekać na kolejną wygraną swojej drużyny. W zaległym spotkaniu 24 kolejki podopieczni trenera Tomasza Michalaka po wyrównanym pojedynku pokonali na wyjeździe zespół Śląska Wrocław 100:98. Do zwycięstwa naszą drużynę poprowadził duet Prostak - Mordzak, którzy razem zdobyli 54 punkty.

WKS Śląsk Wrocław - Pogoń Prudnik 98:100 (30:27, 22:23, 18:21, 28:29)

Śląsk: Pławucki 26, Grzeliński 23, Dziewa 13, Musiał 12, Bluma 11, Żeleźniak 11, Kutta 2, Michałek 0, Ratajczak 0, Stawiak 0.

Pogoń: Prostak 34, Mordzak 20, Strzelecki 11, Bogdanowicz 10, Krawczyk 9, Malitka 7, Nowerski 6, Garwol 3, Czyżewski 0.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane do stanu po 6.  Od tego momentu gospodarze ruszyli do ataku, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie 17:8. Biało-niebiescy dopiero pod koniec 1 kwarty ruszyli do odrabiania strat. Najpierw punkty zdobyli Prostak i Malitka, a na niespełna 30 sekund przed końcem zza łuku przymierzył  Rafał, a z 9 metra równo z końcową syreną trafił Jakub Krawczyk. Dzięki temu do rywali traciliśmy już tylko 3 punkty (27:30).
Ten udany zryw Pogoni miał swoją kontynuację w drugiej kwarcie. Po serii 20:2 w 15 minucie spotkania prowadziliśmy 41:32. Jednak „Wojskowi” szybko odpowiedzieli serią punktów Pławuckiego i Dziewy, co spowodowało, że po 20 minutach przegrywaliśmy 50:52.
Po zmianie stron gra znacznie się wyrównała, a prowadzenie ulegało częstym zmianom. Drużyny nie potrafiły po objęciu kilkupunktowej przewagi dłużej jej utrzymać. Przed decydującą odsłoną objęliśmy minimalne prowadzenie 71:70. Kilkakrotnie gospodarzom w ostatniej kwarcie udawało się odskoczyć Pogoni na kilka punktów, jednak za każdym razem biało-niebiescy to niwelowali. W 36 minucie spotkania Śląsk prowadził 89:83. Po punktach  Bogdanowicza i celnych rzutach z dystansu Garwola oraz Prostaka był remis po 89. Od tej chwili zaczęły się ważyć losy spotkania. Rozpoczęła się walka kosz za kosz. Na 2 min przed końcem odzyskaliśmy prowadzenie za sprawą Bogdanowicza, który trafił zza linii 6,75 (94:92). W odpowiedzi tym samym popisał się Grzeliński. Jednak w ostatnich sekundach spotkania Śląsk nie potrafił zatrzymać skutecznie grającego w Pogoni Tomasza Prostaka, który na 8 sekund przed końcem indywidualną akcją pod kosz zdobył decydujące punkty. Gospodarze mieli jeszcze okazję na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, lecz piłkę Jakubowi Musiał odebrał Paweł Bogdanowicz. Tym samym Pogoń przełamała serię 6 porażek z rzędu.

Spotkanie było niezwykle zacięte, aż 37 razy zmieniało się prowadzenie, a 14-krotnie notowano remis W całym meczu Pogoń zagrała na bardzo wysokiej skuteczności 54 % 34/63 (za 2 21/38, za 3 13/25), a z linii rzutów osobistych 76% (19/25). We Wrocławiu nasza drużyna zaprezentowała zespołową grę rozdając aż 22 asysty przy 15 rywali. Biało-niebiescy po raz pierwszy w historii zdobyli 100 punktów na pierwszoligowym parkiecie.

Już w sobotę czekają nas kolejne emocje. W hali Obuwnika będziemy podejmować drużynę Astorii Bydgoszcz.