Wpadka w stolicy

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 5 marzec 2018r. godz.: 15:25.

Pogoń niespodziewanie uległa w stolicy ostatniemu zespołowi w tabeli KK Warszawa 76:94. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Jakub Krawczyk 15.

KK Warszawa - Pogoń Prudnik 94:76 (20:25, 27:20, 26:18, 21:13)

KK: Koźluk 24, Hybiak 16, Motel 16, Wojtyński 12, Jaremkiewicz 9, Pietkiewicz 5, Sarnacki 5, Rudko 4, Zapert 3, Jankowski 0.

Pogoń: Krawczyk 15, Garwol 14, Prostak 14, Bogdanowicz 12, Nowerski 12, Strzelecki 4, Krawiec 3, Krajniewski 2, Czyżewski 0, Malitka 0.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane do stanu po 5. Od tego momentu biało-niebiescy zaczęli budować swoją przewagę, która w 5 minucie meczu sięgnęła 8 punktów (13:5). Ambitnie grający gospodarze szybko odrobili straty zbliżając się do Pogoni na 14:16. Końcówka tej części gry należała do naszego zespołu, który po 10 minutach prowadził 25:20. Stołeczni od początku 2 kwarty ruszyli do zdecydowanego ataku. Dzięki trafieniom z dystansu Hybiaka i Jaremkiewicza wyszli po raz pierwszy na prowadzenie 28:27. W zespole gospodarzy nie do zatrzymania był Krystian Koźluk, który trafiał ze 100 % skutecznością. Na dużą przerwę zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu gospodarzy 47:45. Po zmianie stron wyrównana walka toczyła się do stanu po 56. Kluczowy dla losów meczu okazał się fragment miedzy 25, a 27 minutą meczu, kiedy to drużyna KK Warszawa zanotowała serię 10 punktową. Od tego momentu gra Pogoni kompletnie się posypała. Z każdą minutą zespół ze stolicy powiększał swoją przewagę. Zmorą naszego zespołu były straty po których KK zdobywał kolejne punkty.

W najbliższej kolejce w hali Obuwnika będziemy podejmować lidera Spójnię Stargard.