Zabójcze "trójki"

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 18 marzec 2018r. godz.: 15:52.

Pogoń odniosła cenną wygraną w Inowrocławiu 90:68, która przybliża ją do zapewnienia sobie przewagi parkietu w fazie play out. Biało-niebiescy popisali się imponującą skutecznością rzutów z dystansu na poziomie 68% trafiając w ten sposób 15 na 22 rzuty. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył duet Prostak-Bogdanowicz, odpowiednio 27 i 23 punkty.

KSK Noteć Inowrocław - Pogoń Prudnik 68:90 (13:25, 14:19, 23:21, 18:25)

KSK Noteć: Małecki 30 (4x3), Paul 9, Szczepanik 8 (2), Żurawski 7, Marciniak 6 (2), Filipiak 5 (1), Sroczyński 2, Michalski 1, Adamczewski 0, Maciejewski 0, Rzosiński 0.

Pogoń: Prostak 27 (5x3), Bogdanowicz 23 (5), Nowerski 13, Krawczyk 11 (2), Malitka 5 (1), Mordzak 5 (1), Czyżewski 3 (1), Strzelecki 3.

Pogoń do sobotniego spotkania przystąpiła bardzo zmotywana. Już od początku spotkania nasi zawodnicy w Inowrocławiu prezentowali bardzo dobrą formę strzelecką, co chwilę dziurawiąc kosz rywali zza linii 6,75. W przeciągu pierwszych 10 minut trafiliśmy 7 razy zza łuku. Gospodarze nie byli wstanie powstrzymać naporu Pogoni i po pierwszej kwarcie prowadziliśmy już 25:13. W drugiej kwarcie nasi zawodnicy powiększyli jeszcze swoje prowadzenie, które w 14 minucie sięgnęło już 22 punktów. Po 20 minutach schodząc do szatni prowadziliśmy 44:27. Po zmianie stron gospodarze zdecydowanie poprawili swoją grę w obronie i Pogoni już było trudniej zdobywać punkty. Jednak Noteć nie była wstanie zagrozić naszej drużynie. Najmniejszy dystans na jaki się do nas zbliżyli to 12 punktów. To była jedyna kwarta wygrana przez Noteć 23:21. W ostatniej kwarcie Pogoń kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a pod koniec spotkania wypracowała sobie 22 punktową wygraną 90:68.

Cieszy postawa naszego zespołu, a zwłaszcza jego skuteczność przed decydującymi meczami jakie czekają nas w tym sezonie. Po powrocie z dalekiej podroży niewiele czasu nasi zawodnicy będą mieć na odpoczynek, bowiem już w środę wystąpią w hali Obuwnika przeciwko Siarce Tarnobrzeg.