Wygrana z Siarką, powrót "Nowego"

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 22 marzec 2018r. godz.: 12:04.

W kolejce rozgrywanej w środę biało-niebiescy w hali Obuwnika pokonali  Siarkę Tarnobrzeg 81:70. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Tomasz Prostak 17, Grzegorz Mordzak 16 i Maciej Strzelecki  15. Cieszy również fakt, że w trakcie spotkania swoje pierwsze minuty w sezonie zaliczył Tomek Nowakowski, który wraca do gry po wielu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją Achillesa. W swoim premierowym występie zanotował 7 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty w blisko 18 minutach gry.

Pogoń Prudnik - Siarka Tarnobrzeg 81:70 (25:13, 22:14, 15:22, 19:21)

Pogoń: Prostak 17, Mordzak 16, Strzelecki 15, Nowerski 9, Krawczyk 7, Nowakowski 7, Garwol 4, Malitka 4, Bogdanowicz 2, Czyżewski 0, Krawiec 0.

Siarka: Sewioł 23, Niedźwiedzki 17, Nowicki 12, Stanios 6, Gazarkiewicz 5, Długosz 4, Czyżnielewski 3, Pabianek 0.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane do stanu po 7. Później to biało-niebiescy przejęli kontrolę na parkiecie, aplikując Siarce 8 „oczek” po punktach Macieja Strzeleckiego i Grzegorza Mordzaka (15:7). Po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy już 25:13. W drugiej kwarcie nasza przewaga z każdą minutą wzrastała. Po serii 16:6 w 18 minucie spotkania prowadziliśmy 42:23, które utrzymaliśmy do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron w grze biało-niebieskich coś się zacięło, a inicjatywę na parkiecie przejęli zawodnicy trenera Arkadiusza Papki, którzy w drugiej połowie zdołali rzucić naszej drużynie 43 punkty. Głównie przyczynił się do tego słaby początek 3 kwarty w wykonaniu Pogoni, która pozwoliła zdobyć rywalom 18 punktów, a sama trafiła wówczas tylko 5. W 27 minucie meczu nasza przewaga nad Siarką stopniała już tylko do 7 punktów 52:45. Na szczęście w końcówce tej kwarty nasza gra wróciła do normy, a w głównej mierze za sprawą Patryka Nowerskiego prowadziliśmy przed decydującą częścią spotkania 62:49. W czwartej kwarcie biało-niebiescy kontrolowali wydarzenia na parkiecie i spokojnie dowieźli wygraną do końca spotkania.

Na uwagę zasługuje skuteczność biało-niebieskich w rzutach za 2 (27-34) oraz dominacja na tablicach (zbiórki: 36-17).

Po odniesieniu zwycięstwa z Siarką Tarnobrzeg nasza drużyna jest bliska zapewnienia sobie przewagi parkietu w fazie play out, a przyczyniły się też do tego wczorajsze wyniki naszych potencjalnych rywali w tej fazie Nysa Kłodzko uległa w Tychach z GKSem 79:102.

W najbliższej kolejce nasza drużyna będzie pauzować. Na parkiet wrócimy 30 marca grając na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. W hali Obuwnika zagramy dopiero po świętach, będzie to nasz ostatni mecz w rundzie zasadniczej, z Basketem Biofarm Poznań - 8 kwietnia.

Tomasz Michalak – trener Pogoni Prudnik:

Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, to co ćwiczymy sobie od dwóch, trzech tygodni zaczynamy realizować. Tak jak powiedziałem ostatnio. My już przygotowujemy się do meczy play out. To był kolejny mecz, który potwierdził, że jeżeli z tygodnia na tydzień będziemy podtrzymywać tą dyspozycję to będziemy walczyć na pewno do ostatniego meczu o utrzymanie w play outach. Nieskoncentrowani wyszliśmy na trzecią kwartę. Tam przeciwnicy zdołali nam rzuć, bodajże było run 6:0. Później wszystko wróciło do normy i kontrolowaliśmy mecz. Na dzień dzisiejszy raczej przewagę parkietu będziemy mieli. Te drużyny, które grają w play outach grają też między sobą. My teraz mamy pauzę. Zobaczymy po tej pauzie jak się kolejka potoczy. Jeszcze nie wiemy z kim będziemy rywalizować. Gramy teraz dwa ostatnie mecze, po to aby wygrać i zająć 11 miejsce, czyli żeby grać z przedostatnią drużyną w tabeli w play outach. Bardzo się cieszę, że Nowakowski zagrał. Z Tomkiem długo przygotowywaliśmy się mentalnie, psychicznie i fizycznie do tego, żeby wrócił. Dzisiaj chciał sam zagrać. Postanowiliśmy, że spróbuje czy psychicznie się przełamał. Jest to dobry prognostyk przed następnymi meczami, że może nas wspomóc w tej walce o utrzymanie.