Świąteczna forma

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 31 marzec 2018r. godz.: 20:42.

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej biało-niebiescy ulegli na wyjeździe Energii Kotwicy Kołobrzeg 67:88. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Maciej Strzelecki 15. 8 kwietnia w ostatnim meczu sezonu zasadniczego, podejmiemy przy Łuczniczej Biofarm Basket Poznań.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik 88:67 (13:18, 29:12, 26:16, 20:21)

Energa Kotwica: Grujić 16, Rduch 15, Przyborowski 14, Łukasz Bodych 8, Dzierżak 8, Ryżek 8, Dobriański 5, Pawłowski 5, Paweł Bodych 4, Neumann 3, Żmudzki 2, Kolek 0.

Pogoń: Strzelecki 15, Bogdanowicz 14, Prostak 14, Krawczyk 6, Garwol 4, Nowerski 4, Malitka 3, Nowakowski 3, Czyżewski 2, Krawiec 2.

Obie drużyny od początku spotkania miały problem z trafieniem do kosza. Pierwsze punkty w meczu padły dopiero po ponad 2 minutach gry, a zdobyli je gospodarze po rzutach wolnych. Od stanu po 7 do głosu doszli nasi zawodnicy, którzy  po punktach Strzeleckiego, Prostaka i trafieniu z dystansu Nowakowskiego wyszli na prowadzanie 16:10. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 18:13.
W dwóch następnych kwartach Pogoń zaprezentowała „świąteczną formę” całkowicie oddając inicjatywę Kotwicy. Gospodarze szybko odrobili stratę i do przerwy prowadzili 42:30. Po zmianie stron warunki gry nadal dyktowali „czarodzieje”. Z każdą minutą rosła ich przewaga, która stale oscylowała w granicach 20 punktów. Ostatnia kwarta była już tylko formalnością. Zwycięstwo przypadło dobrze dysponowanym tego dnia gospodarzom.

W spotkaniu w Kołobrzegu nie uczestniczył nasz kapitan Grzegorz Mordzak, który dzień przed meczem po raz drugi został ojcem. Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!