W Play Outach z Kłodzkiem

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 9 kwiecień 2018r. godz.: 12:45.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej biało-niebiescy przegrali z Biofarmem Basket Poznań 93:97. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobyli Paweł Bogdanowicz 20 i Tomasz Prostak 18.

Pogoń Prudnik - Biofarm Basket Poznań 93:97 (26:22, 26:23, 20:32, 21:20)

Pogoń: Bogdanowicz 20, Prostak 18, Mordzak 12, Garwol 11, Nowerski 11, Krawczyk 6, Nowakowski 5, Malitka 4, Czyżewski 4, Strzelecki 2.

Biofarm: Struski 34, Kurpisz 18, Wieloch 14, Fiszer 10, Konopatzki 8, Metelski 6, Czyż 4, Smorawiński 2, Samsonowicz 1, Gruszczyński 0.

Od początku spotkania warunki gry dyktowali biało-niebiescy. Systematycznie powiększali swoje prowadzenie, które w połowie kwarty sięgnęło 11 punktów (17:6). Goście nie zamieszali się poddawać  i po pierwszej kwarcie tracili do Pogoni tylko 4 punkty (26:22). Przez całą drugą kwartę nasi zawodnicy utrzymywali kilku punktowe prowadzenie. Na przerwę schodziliśmy z 7 punktowym zapasem 52:45. Po zmianie stron walczący o miejsce w play offach zawodnicy z Poznania przejęli inicjatywę i w 24 minucie wyszli na prowadzenie 60:59. Z każdą minutą ich przewaga rosła. Na trzy minuty przed końcem meczu sięgnęła 13 punktów. Zryw Pogoni pozwolił jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki do 4 punktów 93:97. Przegrana w tym meczu sprawia, że w walce o utrzymanie zmierzymy się z Doralem Nysą Kłodzko. Pierwsze spotkania fazy play out odbędą się w najbliższy weekend (14-15 kwietnia) w Prudniku.

Tomasz Michalak – trener Pogoni Prudnik:

„To był mecz z tego typu ostatni w rundzie zasadniczej. My jesteśmy bardziej myślami już w następnym tygodniu, w play outach. Tam będziemy walczyli o wszystko. Ten mecz po prostu rozegraliśmy. Cieszę się, że nie było żadnych poważniejszych kontuzji. Mam nadzieje, że będziemy wszyscy przystępować do meczu pierwszego play outu za tydzień, zdrowi i zmobilizowani do utrzymania się w lidze. W play outach jaki to nie był przeciwnik to jest już całkiem inne granie. Naprawdę play outy toczą się swoimi prawami. Każdy gra mecz praktycznie o życie i utrzymanie w lidze, także obojętnie jaki to byłby przeciwnik to na pewno będzie bardzo ciężko. Jest to Kłodzko. Mam nadzieję, że naszymi zawodnikami bardziej doświadczonymi od tamtej drużyny, będziemy mieli w tym elemencie jakąś przewagę. Oczywiście mamy też przewagę parkietu. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do gry w play outach. Na pewno jest to ciężki kawałek chleba. Tutaj będzie spoczywać głównie gra i odpowiedzialność na zawodnikach bardziej doświadczonych. Każdy niuans, a przede wszystkim aspekty psychiczne, będą odgrywały dużą rolę. Będziemy starali się przygotować mentalnie i fizycznie do tych play outów, jak najlepiej.”

Pierwsze mecze play-off i play-out odbędą się 14 i 15 kwietnia.