Od 0:1 do 3:1

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 23 kwiecień 2018r. godz.: 17:13.

Biało-niebiescy w niedzielne popołudnie po raz trzeci pokonali w Kłodzku miejscową drużynę Doralu 81:68. Tym samym zagwarantowaliśmy sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy wygrywając rywalizację 3:1. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Strzelecki 18 oraz Grzegorz Mordzak 15.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Pogoń Prudnik 68:81 (18:21, 17:18, 15:20, 18:22)

Zetkama Doral Nysa: Wojciechowski 26, Stępień 14, Rutkowski 11, Malona 7, Kowalski 5, Sanny 5, Jodłowski 0, Kasiński 0, Kulon 0, Lipiński 0.

Pogoń: Strzelecki 18, Mordzak 15, Prostak 12, Garwol 11, Krawczyk 9, Nowerski 9, Nowakowski 7, Bogdanowicz 0, Krawiec 0, Malitka 0.

Stan rywalizacji: 3-1 dla Pogoni

Po pierwszym meczu w Prudniku wielu kibiców Pogoni miało kwaśną minę i z niedowierzaniem opuszali halę Obuwnika (56:58). Po zaledwie kilkunastu godzinach podczas drugiego spotkania nasza drużyna wyszła na parkiet zupełnie odmieniona. Grała skutecznie w ataku i w obronie. Już w pierwszej kwarcie wypracowała sobie kilkunastopunktową przewagę i w efekcie czego wysoko wygrała 77:54, doprowadzając do remisu w całej rywalizacji o utrzymianie. Przez tydzień biało-niebiescy przygotowywali się do dwóch pojedynków w Kłodzku, które miały zadecydować o pozostaniu na zapleczu ekstraklasy. Również nasi kibice organizowali się na spotkanie w kłodzkiej hali. Trzecie spotkanie w Kłodzku, bardzo przypominało pierwszy mecz sprzed tygodnia w Prudniku przewaga Doralu, słaba skuteczności, niski wynik i ogłuszający doping kibiców obu zespołów. Wygrana w tym spotkaniu stawiała zwycięzcę w uprzywilejowanej pozycji przed niedzielnym meczem. Biało-niebiescy w końcówce 4 kwarty wypracowali sobie 7 punktową przewagę. Jednak została ona szybko zniwelowana przez gospodarzy, którzy zdołali doprowadzić do remisu. Losy pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w 2 dogrywce. Pogoń po rzutach wolnych Mordzaka, który pomimo 41 lat „na karku” spędził na parkiecie ponad 40 min, wygrała 68:66. „Mordziaty” rozegrał przez dwa dni kapitalne zawody. Na drugi dzień spędził na boisku 34 minuty walnie przyczyniając się do utrzymania Pogoni w 1 lidze. Przed spotkaniami w Kłodzku trener Michalak zapowiadał, że: „Będziemy robić wszystko, aby zakończyć rywalizację w 2 meczach.” Te słowa okazały się prorocze. Sobotnia porażka z pewnością trochę miejscowym podcięła skrzydła, a gra przez 50 minut  kosztowałą sporo sił obie drużyny. Biało-niebiescy przystąpili do niedzielnego meczu mocno zmotywowani, chcąc zakończyć rywalizację na 4 spotkaniach i nie doprowadzać do 5 spotkania w Prudniku. Od początku tego meczu to Pogoń dyktowała warunki gry obejmując kilkupunktowe prowadzenie, które po pierwszych 10 minutach wynosiło 3 punkty 21:18. Drużyna Doralu cały czas starała się dotrzymywać kroku naszym zawodnikom i niwelowała ich przewagę. Skutecznie poprawiła swoją dyspozycję na linii rzutów osobistych trafiając 13 na 14  prób. Wyrównany pojedynek toczył się do 27 minuty spotkania. Decydujące dla  losów spotkania i całej rywalizacji okazały się ostatnie minuty 3 kwarty, kiedy to Pogoń zdołała odskoczyć Kłodzku z 48:49 na 48:56. Przed decydującą kwartą prowadziliśmy 59:50. Z zawodników trenera Grygowicza po tak udanej końcówce Pogoni w 3 kwarcie, zeszło powietrze. W ostatniej kwarcie biało-niebiescy kontynuowali swoją skuteczną grę w ataku. Pod tablicą brylował Maciej Strzelecki. Kłodzko starało się ratować rzutami z dystansu, ale bez efektu. W 35 minucie spotkania prowadzaliśmy już 67:53. Wówczas licznie przybyli prudniccy kibice byli już pewni wygranej w tym meczu i zaczęli skandować: „Pogoń”, „1 liga, 1 liga”. Gospodarze nie byli już wstanie odrobić wysokiej straty do Pogoni. Zawodnicy i kibice mogli się cieszyć z utrzymania w lidze, po wygraniu 81:68 i całej rywalizacji 3:1.

Stan rywalizacji: 3-1 dla GKS-u
Awans do półfinału: Spójnia Stargard, GKS Tychy, Jamalex Polonia 1912 Leszno , Sokół Łańcut .

Stan rywalizacji: 3-1 dla Energii Kotwicy || Spadek KK Warszawa

Dziękujemy naszym rywalom z Kłodzka, Warszawy i  Tarnobrzegu za sportową rywalizację. Dzięki za wspólną rywalizację przez ostatni sezon na zapleczu ekstraklasy! Powodzenia w II lidze i do zobaczenia ponownie w 1 lidze.

Dziękujemy naszym kibicom za cały sezon spędzony z nami, pomimo niekorzystnych wyników w rumdzie zasadniczej! Serdeczne podziękowania składamy naszym kibcom, którzy nas wspierali w fazie play out w Prudniku, ale także podczas tych dwóch najważniejszych dni w Kłodzku! Naprawdę jesteście mega! Stworzyliście wspaniałą atmosfę!