Nieudana inauguracja

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 30 wrzesień 2018r. godz.: 18:24.

W pierwszym meczu sezonu biało-niebiescy przegrali w Wałbrzychu z Górnikiem 76:82. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli Marcin Sroka 21 oraz Wojciech Pisarczyk 20. O losach spotkania zadecydowała 4 kwarta przegrana przez naszą drużynę 30:15.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Pogoń Prudnik 82:76 (18:23, 20:11, 14:27, 30:15)

Górnik Trans.eu: Der 18 (2), Niedźwiedzki 14, Wróbel 11, Glapiński 10 (2), Ratajczak 9 (1), Durski 8, Krzywdziński 8, Kruszczyński 2, Spała 2.
Pogoń: Sroka 21 (6), Pisarczyk 20 (3), Stalicki 13 (2), Mordzak 11 (3), Prostak 7 (1), Nowakowski 4, Krawczyk 0, Szpyrka 0.

Nie tak wyobrażali sobie kibice biało-niebieskich inaugurację sezonu przez nasz zespół. Pogoń przez większość meczu dyktowała warunki gry i prowadziła kilkoma punktami, ale to rywale cieszyli się ze zwycięstwa. Jeszcze na 7 minut przed końcem spotkania nasz zespół prowadził 65:53. Wydawało się, że wygrana jest już na wyciągniecie ręki. Stało się jednak inaczej. Gospodarze z każdą akcją zaczęli odrabiać straty. Losy meczu ważyły się jednak do ostatnich sekund, ale nerwową końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze.

Szkoda straconej szansy, tym bardziej, że Pogoń zaprezentowała świetną skuteczność z dystansu trafiając 15 rzutów na 33 próby. Przegraliśmy jednak wyraźnie walkę na tablicach, zwłaszcza na atakowanej 15:4. Popełniliśmy również znacznie więcej strat 16:9 i w tym należy upatrywać przyczyn naszej porażki.

W najbliższą sobotę Pogoń zainauguruje ligę w hali Obuwnika, gdzie będzie  podejmować Biofarm Basket Poznań.