Wygrana Sokoła

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 8 listopad 2018r. godz.: 13:54.

Biało-niebiescy dalej pozostają bez wygranej na wyjeździe. Tym razem lepszą drużyną od Pogoni była ekipa trenera Dariusza Kaszowskiego, która wygrała 98:89.  Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Jakub Krawczyk, który na swoim koncie zanotował 21 punktów. W najbliższą niedzielę w dniu Święta Niepodległości będziemy podejmować w hali Obuwnika Polfarmex Kutno.

Rawlplug Sokół Łańcut - Pogoń Prudnik 98:89 (24:16, 21:21, 31:24, 22:28)

Sokół: Klima 20, Sewioł 17, Zywert 16, Karolak 11, Małgorzaciak 11, Zaguła 11, Kulikowski 9, Pruefer 2, Fiszer 1, Inglot 0.

Pogoń: Krawczyk 21, Prostak 18, Pisarczyk 11, Mordzak 10, Nowakowski 10, Moczulski 7, Sroka 6, Szpyrka 4, Stalicki 2, Antczak 0.

Od pierwszych minut gospodarze zyskali przewagę, która po 2 minutach gry wynosiła już 9:0, a następnie 12:2. Do walki poderwał nasz zespół Jakub Krawczyk, dzięki czemu zbliżyliśmy się do rywala na 12:15. Od tego momentu ponownie na parkiecie zaczęli dominować gospodarze i szybko osiągnęli dwucyfrową przewagę 22:12. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Jak tylko udało nam się odrobić straty to gospodarze szybko odpowiadali celnymi rzutami, stale utrzymując kilkupunktowe prowadzenie. Ta część meczu zakończyła remisem po 21. To jednak do przerwy Sokół prowadził 45:37. Po zmianie stron rozpędzony Sokół systematycznie powiększał swoją przewagę, która w 34 minucie wynosiła już 22 punkty (87:65). Mimo, że losy meczu były praktycznie już rozstrzygnięte to Pogoń poderwała się jeszcze do walki. Pozwoliło to tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki do  9 punktów.