• Logo
  • Logo

Przerwana passa zwycięstw

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 2 grudzień 2018r. godz.: 17:25.

Dobra passa trzech zwycięstw z rzędu Pogoni została przerwana przez zawodników GKSu, którzy wygrali 91:68. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Tomasz Prostak 22, Marcin Sroka 13 i Grzegorz Mordzak 10.  W kolejnym spotkaniu w hali Obuwnika zmierzymy się z SKK Siedlce.

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 91:68 (27:14, 18:13, 24:21, 22:20)

GKS: Jankowski 19, Zmarlak 17, Majka 14, Maj 11, Szymczak 10, Wieloch 7, Kulon 6, Bogdanowicz 5, Fenrych 2, Taisner 0.

Pogoń: Prostak 22, Sroka 13, Mordzak 10, Krawczyk 8, Nowakowski 8, Stalicki 3, Pisarczyk 2, Szpyrka 2, Antczak 0, Moczulski 0.

W tyskiej hali biało-niebiescy byli wspierani przez liczną grupę kibiców z Prudnika. Już od początku spotkania gospodarze narzucili swój rytm gry, w efekcie czego już w 5 minucie spotkania prowadzili 12:0, a w 8 minucie 20:5. Pierwsza kwarta zakończyła się 13 puntową przewagą GKSu 27:14. Praktycznie ustawiło to dalszy przebieg spotkania. Choć pozostałe kwarty były już bardziej wyrównane, to jednak rywale stale powiększali dystans. Ostatecznie wygrywając całe spotkanie różnicą 23 punktów. Nasi zawodnicy mieli też problem ze skutecznością. W całym meczu zdołali trafić tylko 20 z 60 rzutów z gry (17/27 za 2, 3/23 za 3), zanotowaliśmy również 17 strat. Pomimo niekorzystnego wyniku kibice Pogoni wspierali naszych zawodników przez całe spotkanie za co dziękujemy. Nasi fani nie zapomnieli również o Pawle Bogdnowiczu, któremu podziękowali za grę w naszych barwach przez trzy lata.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.