beniaminek zwycięski

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 16 grudzień 2018r. godz.: 17:10.

W ostatnim meczu wyjazdowym w tym roku podopieczni trenera Michalaka przegrali z Księżakiem Łowicz 80:89. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobyli Grzegorz Mordzak 23, Wojciech Pisarczyk 15, Wojciech Szpyrka 13 oraz Marcin Sroka 12.

Księżak Syntex Łowicz - Pogoń Prudnik 89:80 (23:19, 24:19, 23:20, 19:22)

Księżak: Salamonik 26, Motel 20, Grzeliński 19, Stopierzyński 9, Ratajczak 8, Świderski 6, Kwiatkowski 1, Nieporęcki 0.

Pogoń: Mordzak 23, Pisarczyk 15, Szpyrka 13, Sroka 12, Prostak 7, Krawczyk 5, Stalicki 5, Antczak 0.

Po raz kolejny w tym sezonie nasi zawodnicy dali się „rozkręcić” rywalom, bowiem już po blisko czterech i pół minutach gospodarze prowadzili 13:4. Z każdą kolejną minutą Pogoń starała się odrobić straty. Za sprawą tercetu Pisarczyk-Sroka-Mordzak  przed końcem pierwszej odsłony traciliśmy już tylko 4 punkty (23:19). Na początku drugiej kwarty toczyła się wyrównana walka, ale to gospodarze byli na minimalnym prowadzeniu (29:27). Sytuacja uległa zmianie w 13 minucie, kiedy to zawodnicy trenera Mikołaja Czai po serii 10:2, prowadzili 39:29. Do przerwy biało-niebieskim udało się tylko zmniejszyć dystans o jeden punkt. (38:47). Po zmianie stron Pogoń zaczęła odrabiać straty, ale od stanu 48:53 nastąpił  przestój gry naszego zespołu. Rywale zaczęli grać skuteczniej w ataku i w 28 minucie wyszli na najwyższe prowadzenie 16-punktami 69:53. Wypracowana przewaga pozwoliła im w decydującej kwarcie kontrolować wydarzenia na parkiecie, choć na 4 minuty przed końcem spotkania traciliśmy do rywali już tylko 7 oczek (81:74). Jednak gospodarze spokojnie dowieźli wynik do końca, wykorzystując rzuty osobiste.

Za tydzień w hali Obuwnika zagramy ostatni mecz ligowy w tym roku, który będzie zarazem ostatnim w pierwszej rundzie. Naszym przeciwnikiem będzie beniaminek AZS AGH Kraków.