Kosztowny przestój

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 18 luty 2019r. godz.: 18:39.

Biało-niebiescy doznali już 11 porażki na wyjeździe. Tym razem górą była drużyna Polfarmexu, która wygrała 82:76. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Grzegorz Mordzak 20 oraz Marcin Sroka 17 (13 zbiórek). W najbliższej kolejce w hali Obuwnika będziemy podejmować drużynę Znicza Pruszków.

Polfarmex Kutno - Pogoń Prudnik 82:76 (19:22, 25:17, 9:21, 29:16)

Polfarmex: Sobczak 22, Pawlak 17, Gospodarek 11, Matyszkiewicz 10, Fiszer 6, Majewski 6, Obarek 5, Czyżnielewski 3, Żmudzki 2, Andrzejewski 0.

Pogoń: Mordzak 20, Sroka 17, Prostak 12, Krawczyk 8, Pisarczyk 8, Malitka 7, Nowakowski 3, Moczulski 1, Szpyrka 0.

Od początku spotkania biało-niebiescy zaczęli budować niewielką przewagę, która w 6 minucie wynosiła już 7 punktów (16:9). Ambitnie grający gospodarze zdołali jednak odrobić część strat na koniec kwarty (22:19). W drugiej kwarcie wynik oscylował często granicach remisu, a prowadzenie ulegało częstym zmianom. W 15 minucie przy prowadzeniu Pogoni 35:32, gospodarze ruszyli do zdecydowanego ataku. Po celnych rzutach z dystansu wyszli na prowadzenie 40:34, które utrzymali do końca pierwszej połowy (44:39). W trzeciej kwarcie Pogoń zagrała skutecznie w obronie pozwalając rywalom na zdobycie tylko 9 punktów, a sama zdobyła 21, dzięki czemu po 30 minutach prowadziliśmy 60:53. Początek decydującej odsłony okazał się przełomowy dla losów spotkania. Gospodarze zdobyli 17 punktów z rzędu, co pozwoliło im odrobić straty i wyjść na prowadzenie 70:60. Pogoń zdołała się podnieść po słabym początku. Na niespełna 4 min. przed końcem spotkania był remis po 71. Nawet udało nam się wrócić na prowadzenie po punktach Marcina Sroki. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy po zdobyciu 8 kolejnych punktów zagwarantowali sobie wygraną w tym spotkaniu.