Lider za mocny

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 2 marzec 2019r. godz.: 19:27.

W piątkowy wieczór biało-niebiescy zmierzyli się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, ulegając liderowi aż 23 punktami 75:98. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Wojciech Pisarczyk 27, dokładając do tego 12 zbiórek. W najbliższej kolejce w hali Obuwnika będziemy podejmować drużynę GKSu Tychy barwy, którego reprezentuje nasz były zawodnik Paweł Bogdanowicz.

Futurenet Śląsk Wrocław - Pogoń Prudnik 98:75 (24:16, 27:16, 29:18, 18:25)

Śląsk: Musiał 18, Kulon 16, Jakóbczyk 16, Leńczuk 12, Tomczak 10, Pietras 8, Jarmakowicz 6, Żeleźniak 6, Sasik 4, Skibniewski 2, Michałek 0.

Pogoń: Pisarczyk 27, Prostak 18, Nowakowski 13, Sroka 8, Malitka 5, Krawczyk 4, Antczak 0, Topolski 0.

W obecnym sezonie drużyna Śląska, jako jedyna jest niepokonana na swoim parkiecie.  Również w piątkowy wieczór nie udało się zmienić tego Pogoni. Pierwsza kwarta przez dłuższy czas nie zapowiadała tak wysokiej porażki biało-niebieskich. Przez większą część pierwszej odsłony toczyliśmy wyrównaną walkę z liderem. Jednak w 8 minucie spotkania od stanu po 16 to podopieczni trenera Hyżego zaczęli budować przewagę, która 6 minut później wynosiła już 14 punktów (34:20). Z każdą kolejną minutą gospodarze powiększali swoją przewagę. Pogoń w tym spotkaniu wystąpiła bez swojego kapitana Grzegorza Mordzaka i Wojciecha Szpyrki grając z tego powodu bez klasycznego rozgrywającego. Po trzech kwartach „wojskowi” prowadzili aż 30 punktami (80:50). W ostatniej kwarcie gospodarze spuścili nieco z tonu, co pozwoliło Pogoni zmniejszyć dystans.