600 mecz kapitana

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 16 listopad 2016r. godz.: 21:22.

Wspaniały mecz w wykonaniu naszych koszykarzy, którzy wracają do Prudnika z dwoma punktami po zdobyciu niepokonanej, jak dotąd, hali Noteci Inowrocław. Przed decydującą odsłoną Pogoń prowadziła już nawet 20 punktami. Najwięcej punktów w naszej drużynie zdobyli Grzegorz Mordzak 20, Patryk Nowerski i Tomasz Nowakowski po 14.

Noteć Inowrocław - meritumkredyt Pogoń Prudnik 68:78 (21:17, 13:23, 15:29, 19:9)

Noteć: Kwiatkowski 18 (3), Adamczewski 17 (2), Grod 12, Kowalewski 10, Wierzbicki 6, Pochocki 3, Sroczyński 2, Maciejewski 0, Lisewski 0

Pogoń: Mordzak 20 (4x3, 6 zb.), Nowerski 14 (7/7 z gry, 10 zb.), Nowakowski 14 (5 zb.), Prostak 10 (8 zb., 7 as.), Mroczek-Truskowski 10 (2x3), Bogdanowicz 5 (1x3, 6 zb.), Kujon 5 (1x3), Bartkowiak, Braszka, Krawiec.

Pełni obaw jechali na Kujawy nasi zawodnicy co potwierdził w pomeczowym wywiadzie trener Pogoni Tomasz Michalak. Gospodarze tego meczu nie przegrali, bowiem wcześniej w swojej hali żadnego spotkania, a w ostatniej kolejce byli sprawcą dużej niespodzianki pokonując lidera rozgrywek Sokół Łańcut na ich parkiecie.

Początek spotkania potwierdzał te obawy. Noteć dobrze rozpoczęła ten mecz i po kilku minutach prowadziła już 11:4. Naszym zawodnikom w 6 minucie gry udało się zmniejszyć dystans do  3 punktów  8:11, lecz miejscowi szybko odskoczyli na 16:8. Pod koniec kwarty straty udało się zmniejszyć do 4 punktów, ale gospdoarze wygrali ją 21:17. Dwie następne ćwiartki były już pokazem siły i efektownej gry naszego zespołu. Co prawda jeszcze do 18 minuty toczyła się wyrównana walka i prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.  Ostatnie dwie minuty tej kwarty należało już jednak zdecydowanie do biało-niebieskich, którzy dzięki świetnej grze na tablicach naszych środkowych, wypracowali sobie przed dużą przerwą 6 punktowe prowadzenie 40:34.

Po zmianie stron Pogoń jeszcze bardziej podkręciła tempo. Z minuty na minutę powiększała swoje prowadzenie. W 26 minucie spotkania po serii 11:2 prowadziliśmy już 57:40, a przed ostatnią częścią gry 20 punktami 69:49. Stało się jasne, że „bankowcy” odniosą końcowy sukces. W ostatniej kwarcie nasi zawodnicy zadowoleni z wysokiego prowadzenia spuścili nieco z tonu. Wykorzystała to Noteć, której udało się odrobić 10 punktów. To jednak nasz zespół cieszył się z cennego zwycięstwa na trudnym terenie na Kujwach.

Mecz  w Inowrocławiu był 600 spotkaniem Grzegorza Mordzaka w rozgrywkach ligowych szczebla centralnego! Kapitan meritumkredyt Pogoni uczcił to wydarzenie świetnym występem, zdobywając 20 pkt i mądrze kierując grą zespołu. Równie dobre zawody rozegrali nasi pozostali zawodnicy. Double-Double zanotował Patryk Nowerski, który w niecałe 20 minut spędzone na parkiecie zdobył 14 punktów i  zebrał 10 piłek. Świetne funkcjonowała „deska”  nasi zawodnicy zebrali, bowiem aż 40 piłek, w tym 16 na atakowanej tablicy. Rzadko się zdarza również, aby w meczu wyjazdowym zanotować 100 % skuteczność w rzutach osobistych. Uczynili to biało-niebiescy trafiając 12/12 rzutów.

W następnej kolejce zagramy w hali Obuwnika w niedzielę 20 listopada o godz. 17:30, a naszym przeciwnikiem będzie drużyna SKK Siedlce.

Tomasz Michalak - meritumkredyt Pogoń Prudnik

"Jechaliśmy na ten mecz z dużymi obawami. Noteć ostatnio była w bardzo wysokiej dyspozycji, czego dowodem była wielka niespodzianka jaką sprawiła w poprzedniej kolejce wygrywając z faworytem rozgrywek - Sokołem Łańcut na wyjeździe. Nam, co nie jest wielką tajemnicą w roli gości gra się trudniej niż u siebie, gdzie bardzo pomagają nam kibice. Zwycięstwo w dobrym stylu daje ogromną satysfakcję. Nawet jest ona większa niż po wygranym ostatnim meczu u siebie z Legią Warszawa. To był chyba nasz najlepszy mecz w sezonie. Dyspozycja zespołu rośnie i to bardzo cieszy. Pierwsza kwarta nie była w naszym wykonaniu najlepsza, ale już druga i trzecia były bardzo dobre i zadecydowały o zwycięstwie."