Przegrana z Górnikiem

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 13 luty 2020r. godz.: 15:41.

Biało-niebiescy grając w osłabieniu przegrali w Wałbrzychu 71:82. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole trenera Michalak był Patryk Garwol, który zdobył 22 oczka. W najbliższej kolejce biało-niebiescy będą pauzować. Na parkiet wrócimy 22 lutego w meczu w Kłodzku z Doralem.

Górnik Wałbrzych - Pogoń Prudnik 82:71 (25:10, 25:18, 19:21, 13:22)

Górnik: Pieloch 18, Wróbel 13, Kamiński 10, Jakóbczyk 9, Kulka 9, Cechniak 6, Koperski 5, Ratajczak 4, Glapiński 3, Zywert 3, Podejko 2, Durski 0.

Pogoń:  Garwol P. 22, Pisarczyk 16, Nowakowski 13, Mroczek-Truskowski 11, Garwol M. 6, Suliński 2, Wieczorek 1, Kociuga 0.

Problemy kadrowe spowodowane chorobami i kontuzjami naszych zawodników nie pozostały bez wpływu na końcowy rezultat meczu. Było to widoczne od początku spotkania, które gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już po 3 minutach gry prowadzili, bowiem 6:0. Tylko na chwilę naszej drużynie udało się zbliżyć na odległość trzech punktów (8:5). Później już zdecydowanie dominowali gospodarze. Po dziesięciu minutach Górnik prowadził 25:10. Druga kwarta należała również do zawodników trenera Grudniewskiego, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet 47:20. Pogoń przebudziła się dopiero po zmianie stron. Rozpoczęła trzecią kwartę od serii 9:0 po celnych rzutach z dystansu, które były naszą bronią w tym meczu (11/26). Szczególnie w tym elemencie wyróżniał się Patryk Garwol trafiając 5 na 6 rzutów. Był to dla niego najlepszy występ na parkietach pierwszoligowych, gdyż zdobył 22 punkty. Dobra gra biało-niebieskich w czwartej kwarcie pozwoliła na znaczne odrobienie strat, ale ostatecznie Górnik zasłużenie zwyciężył 82:71.