Nieudany powrót

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 22 październik 2020r. godz.: 16:55.

W zaległym meczu 4 kolejki Suzuki 1 ligi nasza drużyna przegrała na wyjeździe z GKSem Tychy 75:91. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Wojciech Pisarczyk 13.

GKS Tychy – Pogoń Prudnik 91:75 (30:26,27:12,22:26,12:11)

GKS:  Mąkowski 22, Kędel 21, Wrona 13, Śpica 11, Grochowski 9, Stryjewski 7, Karpacz 6, Woroniecki 2, Trubacz 0, Polakowski 0, Jakacki 0, Ziaja 0.
Pogoń: Pisarczyk 13, Nowakowski 12, Madziar 11, Kutta 11, Garwol 9, Sanny 7, Mordzak 7,   Mroczek-Truskowski 5, Motel 0, Kapuściński 0.

Biało-niebiescy dobrze weszli w mecz, długo prowadząc w pierwszej części spotkania. W zdobywaniu punktów przodował duet Madziar-Nowakowski. W 6 minucie meczu miejscowi doprowadzili do remisu po 18 i od tej chwili role na parkiecie się odwróciły. Po wyrównanej końcówce pierwszej kwarty to  jednak drużyna trenera Tomasza Jagiełki prowadziła 30:26. Kluczową dla końcowego rezultatu okazała się druga odsłona meczu, w której zdołaliśmy zdobyć tylko 12 punktów, a rywale aż 27. Po dwudziestu minutach przegrywaliśmy już 38:57. Po zmianie stron przewaga GKSu wzrosła nawet do 27 punktów. Pomimo tak niekorzystnego wyniku biało-niebiescy podjęli walkę. Na przełomie trzeciej i czwartej zdobyliśmy 16 punktów z rzędu. Dzięki temu ze stanu 79:52, zeszliśmy do 83:73 na 7 minut przed końcem spotkania.  Wtedy nastąpił kolejny przestój podopiecznych trenera Michalaka. Gdyż kolejne punkty zdobyli dopiero w ostatniej akcji meczu. Ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie 91:75.

W następnej kolejce zmierzymy się na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław.