Derby dla Opola

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 19 listopad 2020r. godz.: 17:29.

W zaległym meczu 7 kolejki Suzuki 1 ligi biało-niebiescy ulegli w derbach Opolszczyzny AZS PO Opole 79:90. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tomasz Madziar 23.

Pogoń Prudnik - Weegree AZS Politechnika Opolska 79:90 (26:17,18:26, 12:26,23:21)

Pogoń: Madziar 23, Nowakowski 15 (9zb), Kutta 14, Mordzak 12, Pisarczyk 7, Sanny 7, Kapuściński 1, Garwol 0, Motel 0, Mroczek-Truskowski 0.

AZS: Jankowski 22, Jodłowski 14, Piszczatowski 11, Wilk 11, Heliński 10, Brenk 8, Krajewski 6, Szymański 5, Skiba 3, Lewiński 0.

Pogoń tradycyjnie dobrze zaprezentowała się w pierwszej kwarcie. Od stanu 5:8 dla akademików nasi zawodnicy zdominowali wydarzenia na parkiecie i szybko zaczęli budować przewagę. Po zakończeniu tej części gry prowadziliśmy 26:17. Drugą kwartę celnym trafieniem zza łuku otworzył Tomasz Nowakowski i wydawało się, że Pogoń będzie kontrolowała grę. Jednak role się odwróciły. Politechnika w 5 minut zdobyła 16 punktów z rzędu. Niemoc punktową przełamał dopiero Stanferd Sanny trafiając z dystansu. Skuteczniejsza gra pod koszem w końcówce tej części gry dała nam jednopunktowe prowadzenie 44:43. Po zmianie stron przez dłuży czas byliśmy świadkami gry kosz za kosz. Od stanu 55:53 dla gości, zawodnicy z Opola nabrali wiatru w żagle. Bezlitośnie wykorzystali kolejny przestój biało-niebieskich i po 30 minutach prowadzili już 13 punktami (69:56). W ostatniej kwarcie koszykarze trenera Knapa utrzymywali cały czas dwucyfrową przewagę i ostatecznie wygrali 90:79.

W najbliższej 11 kolejce prudniczanie udadzą się na mecz do Kołobrzegu, gdzie zmierzymy się z tamtejszą Kotwicą.