Porażka z Wałbrzychem

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 29 listopad 2020r. godz.: 19:15.

Biało-niebiescy ponownie zeszli z parkietu pokonani. Tym razem podopieczni Tomasza Michalaka przegrali z jednym pretendentów do awansu Górnikowi Wałbrzych 90:95. Z dobrej strony zaprezentował się tercet naszych zawodników Sanny (22 pkt), Pisarczyk (19) i Nowakowski (17), którzy łącznie zdobyli ponad połowę punktów drużyny.

Pogoń Prudnik - Górnik Trans.eu Wałbrzych 90:95 (19:18, 24:28, 23:30, 24:19)

Pogoń: Sanny 22, Pisarczyk 19, Nowakowski 17, Kutta 11, Mroczek-Truskowski 8, Mordzak 7, Madziar 4, Motel 2, Garwol 0.
Górnik: Bojanowski 26, Jakóbczyk 17, Malesa 12, Cechniak 10, Ratajczak 8, Wróbel 7, Zywert 7, Durski 5, Koperski 3.

Nasza drużyna zaczęła spotkanie od dwóch trafień z dystansu Sannego i Nowakowskiego.W kolejnych akcjach dwukrotnie trafiliśmy spod kosza, dzięki czemu prowadziliśmy 10:4. Jednak drugi fragment tej kwarty to coraz lepsza gra rywali, którzy zdołali wyjść na prowadzenie 18:16. Po 10 minutach prowadziliśmy 19:18 po trójce Mroczka-Truskowskiego. Przez całą drugą kwartę wynik oscylował w granicach remisu. Prowadzenie zmieniało się kilka razy. Dopiero w ostatnich akcjach uwidoczniła się przewaga Górnika, który na przerwę z trzypunktowym prowadzeniem 46:43. Po zmianie stron podopieczni trenera Grudniewskiego wykorzystali przestój w ataku Pogoni. Pozwoliło im na powiększenie przewagi do 12 punktów (62:50). W 25 minucie sygnał do odrabiania strat dał Pisarczyk, a po chwili za sprawą Mordzaka oraz Nowakowskiego traciliśmy do rywala 4 punkty (64:60). Jednak goście ponownie na koniec trzeciej kwarty uzyskali dwucyfrowe prowadzenie 76:66. Początek decydującej kwarty to dobra gra biało-niebieskich, którzy po dwóch minutach odrobili 8 punktów (76:78). Wyrówna walka trwała do połowy kwarty. Ostatnie minuty należały już do Górnika, który zwyciężył 95:90.

W  środę w hali Obuwnika zagramy zaległy mecz z 3 kolejki, a naszym przeciwnikiem będzie Sokół Łańcut.