Sokół "odleciał" Pogoni

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 3 grudzień 2020r. godz.: 19:50.

Biało-niebiescy zanotowali kolejną porażkę. Tym razem pewne punkty z Prudnika wywiozła drużyna Sokoła Łańcut, która wygrała 98:80. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tomasz Madziar 17.

Pogoń Prudnik - Rawlplug Sokół Łańcut 80:98 (14:22, 18:26, 20:17, 28:33)

Pogoń: Madziar 17, Mordzak 15, Pisarczyk 15, Mroczek-Truskowski 11, Kutta 9, Sanny 7, Garwol 2, Kapuściński 2, Nowakowski 2, Kociuga 0, Motel 0.

Sokół: Małgorzaciak 32, Jankowski 22, Majka 11, Fraś 9, Kulikowski 9, Zaguła 7, Klima 4, Czerwonka 2, Karolak 2, Pełka 0

Pogoń bardzo słabo rozpoczęła mecz z Sokołem. Raziła nieskutecznością, co skrzętnie wykorzystali goście i po 5 minutach prowadzili już 15:2. Dopiero wtedy biało-niebiescy zaczęli częściej zdobywać punkty. Mimo to po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 14:22. Sytuacja nie uległa zmianie w drugiej kwarcie. Sokół nie obniżył „lotu”.  W dalszym ciągu zawodnicy trenera Kaszowskiego grali mądrze, wykorzystując wszystkie nasze błędy.
Dało im to 16 punktów przewagi po pierwszej połowie.  Trzecią  kwartę biało-niebieskim udało się co prawda wygrać (20:17), ale to zespół z Podkarpacia nadal wysoko prowadził 65:52. W ostatniej kwarcie Sokół zdołał jeszcze powiększyć swoją przewagę, która przed końcem meczu wyniosła nawet 23 punkty. W tej części gry w drużynie  gości  na dystansie szalał duet Jankowski – Małgorzaciak, który 6-krotnie trafił zza łuku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem rywali 98:80.