Bez wygranej z WKK

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 13 grudzień 2020r. godz.: 20:03.

Przegrywamy  z WKK Wrocław 75:86. Dobra gra biało-niebieskich przez dwie i pół kwarty, to stanowczo za mało, aby wyrwać wygraną zespołowi z Wrocławia.  Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tomasz Nowakowski 24.

Pogoń Prudnik - WKK Wrocław 75:86 (19:17, 22:20, 14:19, 20:30)

Pogoń: Nowakowski 24, Garwol 10, Pisarczyk 10, Madziar 9, Mordzak 9, Kutta 6, Sanny 5, Janiak 2, Mroczek-Truskowski 0.
WKK: Niedźwiedzki 17, Jędrzejewski 15, Patoka 15, Koelner 12, Kiwilsza 10, Prostak 10, Sitnik 6, Rutkowski 1, Uberna 0.

Biało-niebiescy dobrze rozpoczęli to spotkanie prowadząc 4:0. Jednak WKK szybko odrobiło straty, a przebieg meczu się wyrównał i toczyła się wyrówna walka kosz za kosz. W 8 minucie naszej drużynie po punktach Madziara i Sannego udało się odzyskać prowadzenie, które zdołaliśmy utrzymać do końca kwarty (19:17). Początek drugiej części spotkania zaczęliśmy od serii punktów Partyka Garwola (29:21). Natomiast w drużynie gości w tym czasie dobrze prezentował się Jakub Koelner, który doprowadził do kolejnego remisu w meczu po 31. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej połowy po punktach Wojciecha Pisarczyka wyszliśmy na ponownie prowadzenie 40:36. Na długą przerwę schodziliśmy przy wyniku 41:37. Po zmianie stron biało-niebiescy swoją dobrą grę prezentowali do połowy trzeciej kwarty gdy mieli przewagę 6 punktów 53:47. Od tej chwili w grze naszego zespołu coś się zacięło i zaczęliśmy popełniać coraz więcej prostych błędów (9 strat w tej części), co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy WKK. Za sprawą Jakuba Patoki podopieczni trenera Niedbalskiego przed decydującą odsłoną wyszli na jedno punktowe prowadzenie 56:55. W ostatniej kwarcie WKK zdominowało przebieg wydarzeń na parkiecie. W zespole gości po dłuższej przerwie przebudzili się Piotr Niedźwiedzki oraz Tomasz Prostak, którzy raz po raz karcili naszą drużynę punktami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną WKK 86:75.

W środę w hali Obuwnika zagramy zaległy mecz 8 kolejki z Miastem Szkła Krosno.