Lider obronił twierdzę

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 20 grudzień 2020r. godz.: 18:21.

W ostatnim meczu w 2020 roku biało-niebiescy przegrali w Słupsku z Czarnymi 82:90. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tomasz Nowakowski 19.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Pogoń Prudnik 90:82 (19:23, 19:26, 23:15, 29:18)

Czarni: Śmigielski 22, Kulikowski 18, Słupiński 18, Pabian 12, Pieloch 8, Kurpisz 5, Przyborowski 5, Długosz 2, Kordalski 0, Rzechtalski 0.
Pogoń: Nowakowski 19, Madziar 14, Kutta 13, Kapuściński 13, Mordzak 11, Janiak 3, Mroczek-Truskowski 3, Pisarczyk 3, Sanny 3.

Gra naszego zespołu w pierwszej połowie mogła napawać optymizmem mimo, że po drugiej stronie parkietu mieli wymagającego przeciwnika w postaci lidera rozgrywek Czarnych Słupsk.  Pierwsze minuty spotkania lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili 6:5. Na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Tomasz Madziar po celnej trójce. W kolejnych minutach Pogoń kontynuowała swoja dobrą grę, co w efekcie po 10 minutach dało prowadzenie 23:19. Drugą kwartę rozpoczęliśmy od serii rzutów trzypunktowych powiększając prowadzanie nawet do 10 punktów (32:22). Pogoń do końca pierwszej połowy zdołała utrzymać wypracowaną przewagę i na przerwę schodziliśmy prowadząc 49:38. Niestety po zmianie stron sytuacja uległa zmianie. Jeszcze z początkiem trzeciej kwarty prowadziliśmy 52:43. Od tej pory to gospodarze zaczęli w szybkim tempie odrabiać straty. W 25 minucie zza łuku trafił Damian Pieloch, który doprowadził do remisu po 56. Końcówka tej części gry należała jednak do nas i to biało-niebiescy po 30 minutach wygrywali 64:61. Zawodnicy trenera Cesnauskisa w decydujących fragmentach meczu stanęli na wysokości zadania. Zdobywali ważne punkty i od stanu 71:70, to oni zdecydowanie przejęli kontrole nad spotkaniem. Ostatecznie miejscowi obronili swoją twierdzę wygrywając 90:82.

Teraz naszą drużynę czeka przerwa świąteczno-noworoczna. Do gry wrócimy 2 stycznia, gdy rozpoczniemy rundę rewanżową w Pruszkowie.