• Logo
  • Logo

W Nowy Rok z Porażką

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 3 styczeń 2021r. godz.: 18:39.

Biało-niebiescy nieudanie weszli w Nowy Rok ulęgając w pierwszym meczu rundy rewanżowej w Pruszkowie Zniczowi 61:71. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Wojciech Pisarczyk 17.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Pogoń Prudnik 71:61 (20:16, 15:16, 17:13, 19:16)

Znicz: Szwed 21, Sobczak 12, Janik 10, Suliński 10, Tyszka 8, Kierlewicz 7, Drewniak 3, Czosnowski 0, Proczek 0.
Pogoń: Pisarczyk 17, Janiak 10, Garwol 9, Nowakowski 8, Kapuściński 5, Mordzak 5, Sanny 4, Mroczek-Truskowski 3, Kutta 0.

W pierwszej odsłonie toczyła się wyrównana walka na parkiecie, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Dopiero ostatnie minuty należały do gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 20:16. W drugiej kwarcie przewaga rywali sięgnęła już nawet 7 punktów. Za każdym razem biało-niebieskim udawało się jednak zniwelować stratę. Po dwudziestu minutach było 35:32 dla Znicza. Z początkiem trzeciej kwarty wydawało się Pogoń w końcu narzuci swój rytm gry, gdy po kilku minutach odzyskała prowadzenie 39:37. Kolejne akcje to jednak ponownie dobra gra gospodarzy, którzy po trafieniu dwukrotnie z dystansu odskoczyli na kilka punktów. Przed decydującą kwartą prowadzili 52:45. W czwartej kwarcie Znicz zdołał zwiększyć swoje prowadzenie do 10 punktów, które zdołał utrzymać do końca spotkania.

W najbliższa sobotę w Prudniku podejmować będziemy drużynę Księżaka Łowicz.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.