AZS ponownie lepszy

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 7 luty 2021r. godz.: 18:40.

Biało-niebiescy po raz drugi w sezonie musieli uznać wyższość lokalnego rywala AZS Opole, ulegając 65:79. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobyli Damian Janiak oraz Tomasz Nowakowski po 13 oczek.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Pogoń Prudnik 79:65 (29:15, 18:14, 14:15, 18:21)

AZS: Jankowski 18, Łabinowicz 17, Brenk 12, Szymański 11, Piszczatowski 7, Wilk 5, Jodłowski 4, Krajewski 3, Skiba 2, Lewiński 0.

Pogoń: Janiak 13, Nowakowski 13, Mordzak 9, Sroka 9, Madziar 7, Sanny 6, Garwol 4, Pisarczyk 4, Kapuściński 0.

Zdecydowanie lepiej w sobotni mecz weszli gospodarze, którzy po kilku akcjach prowadzili 7:3. Za sprawą Marcina Sroki naszej drużynie udało się odrobić część strat (9:7). Jednak w pierwszej odsłonie akademicy byli poza zasięgiem i po pierwszych 10 minutach prowadzili 29:15. Już kolejne odsłony były już bardziej zacięte.  Początek drugiej kwarty wydawał się obiecujący. Pogoń po punktach Janiaka zmniejszyła stratę do 9 punktów (31:23). Gospodarze szybko odpowiedzieli, co pozwoliło im odskoczyć ponownie na kilkunasto punktowe prowadzenie 41:23. Po 20 minutach przegrywaliśmy 29:47. Po zmianie stron podopieczni trenera Knapa utrzymywali bezpieczną przewagę, która po trzeciej odsłonie wynosiła 61:44. W decydującej kwarcie Pogoń poderwała się do walki za sprawą rzutów z dystansów zaczęła zmniejszać straty do rywali. W 37 minucie po celnej trójce Tomasza Madziara traciliśmy już tylko 7 punktów. (66:59). Jednak Pogoni nie było stać na więcej w tym spotkaniu i AZS wygrał 79:65.

W następnej kolejce biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe w Krośnie.