Media po meczu Pogoń - Kotwica (13)

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 5 grudzień 2016r. godz.: 15:55.

W meczu 13 kolejki zaplecza ekstraklasy meritumkredyt Pogoń Prudnik pokonała w hali Obuwnika beniaminka Kotwicę Kołobrzeg 79:57. Dzięki tej wygranej biało-niebiescy awansowali na 4 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów i bilansem 9:4. Poniżej przedstawiamy przegląd prasy podsumuwujący sobotnie spotkanie.

SPORTOWEFAKTY:

Demolka Pogoni po przerwie

„Znakomity początek Kotwicy Kołobrzeg to za mało. Mecz koszykówki trwa bowiem 40 minut, o czym przekonać się mogli kibice zgromadzeni w prudnickiej hali Obuwnik. Pogoń wygrała wyraźnie, bo 79:57, choć po 20 minutach przegrywała dziewięcioma punktami. Trzecia kwarta to było to, co Pogoń chciałaby grać przez cały czas zarówno w ataku, jak i w obronie. Bo w końcu skoro rzuca się w ciągu 10 minut aż 28 punktów, tracąc zaledwie 7, nie może być inaczej. Ale zaczęło się do gospodarzy po prostu źle.

Najlepsza piątka 13 kolejki - Mordzak show w Prudniku

Grzegorz Mordzak jest jak wino - im starszy tym lepszy. Niezniszczalny rozgrywający Pogoni Prudnik tym razem zaimponował w 13. kolejce, w której poprowadził swoją drużynę do efektownego zwycięstwa nad Kotwicą Kołobrzeg (79:57). Mordzak był niezwykle wszechstronny, gdyż oprócz 23 punktów, zanotował również 5 asyst oraz 5 zbiórek.”

TYGODNIK PRUDNICKI:

Dwie różne Pogonie

„Podrażnieni kiepską grą w pierwszej połowie prudniczanie, w drugiej w pełni się zrehabilitowali, wprost demolując rywala. Za zdecydowanego faworyta pierwszego w historii ligowego pojedynku Pogoni z Kotwicą uchodzili aspirujący do podium gospodarze. Kołobrzeżanie nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. Potwierdziła to pierwsza połowa, w której prowadzili od początku do końca. Po zmianie stron dominowali już "bankowcy".”

Więcej w środowym (07.12) wydaniu Tygodnika Prudnickiego.

TV PRUDNIK:

RADIO OPOLE:

"Rzucaliśmy jak krzesłem do jeziora" - wygrana Pogoni Prudnik, mimo słabej pierwszej połowy

„Mimo słabego początku, ostatecznie dobre wrażenie zostawili po sobie w ten weekend gracze Pogoni Prudnik. We własnej hali mierzyli się z Kotwicą Kołobrzeg i choć nic w pierwszych 20 minutach na to nie wskazywało, punkty pozostały na Opolszczyźnie.”

NOWA TRYBUNA OPOLSKA:

Do przerwy miejscowi zdobyli w ciągu 20 minut zaledwie 26 punktów, prezentując fatalną wprost skuteczność. Dość powiedzieć, że w rzutach za dwa punkty ledwie przekroczyli 40 procentowy próg, a w rzutach za trzy punkty pierwsze dwanaście prób było nieudanych. Nic dziwnego, że przegrywali dziewięcioma punktami z ligowym średniakiem, jakim jest ekipa z Kołobrzegu. - W przerwie padły mocne słowa, bo tak musi być. Sami też wiedzieliśmy co kuleje, bo nie pierwszy raz graliśmy w koszykówkę. Trzeba było podejść do sprawy po męsku, wziąć się w garść i zrobić swoje. Na swoim parkiecie nie możemy zdobywać 26 punktów przez 20 minut. Przyjedzie lepszy zespół i nie skończy się to dla nas dobrze.

E-KG – Kołobrzeski Portal Informacyjny:

Ta trzecia kwarta…

„Jedna bardzo źle zagrana kwarta zadecydowała o losach meczu Kotwicy w Prudniku. Koszykarze z Kołobrzegu dobrze weszli w spotkanie wygrywając pierwsze dwie kwarty. Jednak z tym sezonie staje się tradycją to, że Czarodzieje słabiej grają drugiej części meczu. Gospodarze wygrali ją różnicą aż 31 punktów. Ostatecznie Kotwica przegrała 79-57 a katem kołobrzeskiej drużyny był "nieśmiertelny" Grzegorz Mordzak, który zdobył 23 punkty.”