Porażka z Górnikiem

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 14 marzec 2021r. godz.: 19:43.

Biało-niebiescy nie sprostali wiceliderowi rozgrywek Górnikowi Wałbrzych, ulegając w hali Aqua Zdrój 70:84. Najwięcej punktów w naszej drużynie zanotował Stanferd Sanny 20.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Pogoń Prudnik 84:70 (29:15, 17:28, 23:17, 15:10)

Górnik: Bojanowski 19, Jakóbczyk 18, Wróbel 9, Cechniak 8, Durski 7, Ratajczak 6, Zywert 6, Malesa 5, Koperski 3, Ochońko 3, Stankiewicz 0.

Pogoń: Sanny 20, Pisarczyk 17, Sroka 9, Nowakowski 7, Garwol 6, Kutta 5, Madziar 4, Kapuściński 2.

O początku sobotniego spotkania z pewnością nasi zawodnicy chcieliby jak najszybciej zapomnieć, bowiem przez blisko 6 minut gry zdołali zdobyć tylko 3 oczka przy 21 gospodarzy. Na szczęście końcówka pierwszej odsłony już wyglądała nieco lepiej. Jednak nasza strata do Górnika po 10 minutach wynosiła 14 punktów (15:29). W drugiej kwarcie role się odwróciły. W tej części gry w naszej drużynie brylował duet Sanny-Pisarczyk, który był głównym dostarczycielem punktów. Pogoń w końcu zaczęła trafiać z dystansu, dzięki temu przewaga Górnika zaczęła szybko topnieć. Po serii 10 punktów z rzędu biało-niebiescy po pierwszej połowie tracili do rywala tylko 3 punkty (43:46). Do 25 minuty trwała wyrównana walka. Pogoń dwukrotnie obejmowała prowadzenie. Jednak szybko do głosu ponownie doszli zawodnicy trenera Grudniewskiego, którzy wykorzystywali kolejny przestój podopiecznych trenera Dominika Tomczyka. Od stanu 52:51 dla Pogoni, to Górnik zaczął zdobywać seryjnie punkty i na niespełna minutę przed 4 kwartą prowadził ponownie z dwucyfrową przewagą. W ostatniej kwarcie biało-niebieskim przez chwilę udało się zmniejszyć straty do 6 punktów (72:66). Jednak doświadczony zespół  Górnika nie pozwolił naszym zawodnikom na więcej i ostatecznie zwyciężył 84:70.

Za tydzień w hali Obuwnika podejmować będziemy drużynę  z Grodu Kraka, Wisłę Kraków.