Porażka z WKK

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 28 marzec 2021r. godz.: 20:24.

Biało-niebiescy w spotkaniu 29 kolejki Suzuki 1 ligi, ulegli we Wrocławiu WKK 82:103. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Karol Kutta 30.

WKK Wrocław - Pogoń Prudnik 103:82 (30:12, 29:19, 12:29, 32:22)

WKK: Prostak 25, Niedźwiedzki 24, Rutkowski 14, Sitnik 12, Patoka 7, Jędrzejewski 6, Koelner 6, Wilczek 5, Grzeliński 2, Matusiak 2, Uberna 0.

Pogoń: Kutta 30, Pisarczyk 19, Madziar 12, Nowakowski 12, Sanny 6, Garwol 3, Kapuściński 0, Sroka 0.

Już od początku spotkania gospodarze narzucili swój rytm gry, bowiem po trzech i półminutach gry prowadzili 14:0. Pogoń po punktach Tomasza Nowakowskiego i Tomasza Madziara odrobiła połowę strat, tracąc do WKK 7 punktów (17:10). Jednak w końcówce pierwszej części gry miejscowi ponownie zaczęli seryjnie punktować i po 10 minutach prowadzili 30:12. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Tomasza Niedbalskiego kontrolowali wydarzenia na parkiecie powiększając swoje prowadzenie, które na koniec pierwszej połowy wyniosło 28 punktów (59:31). Pomimo niekorzystnego wyniku w trzeciej kwarcie Pogoń poderwała się jeszcze do walki wygrywając ją 29:12. Najpierw z dystansu trafiali Sanny i Kutta, a w kolejnych akcjach punktowali Nowakowski z Madziarem. Na niespełna minutę przed końcem tej części gry WKK prowadziło tylko 69:60. Jednak w decydującej odsłonie niewiele zostało ze zrywu Pogoni.  Gospodarze ponownie zaczęli lepiej grać w ataku za sprawą duetu Niedźwiedzki-Prostak, dzięki czemu uzyskali 20 punktów przewagi (83:63). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną wrocławian 103:82.

W najbliższą środę (31.03) w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, Pogoń w hali Obuwnika zmierzy się z liderem ligi Czarnymi Słupsk.