Pożegnanie z 1 ligą

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 1 kwiecień 2021r. godz.: 20:14.

Biało-niebiescy w ostatnim meczu rundy zasadniczej ulegli Czarnym Słupsk 66:80.  Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Tomasz Madziar 18.

Pogoń Prudnik - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 66:80 (18:14, 19:20, 12:22, 17:24)

Pogoń: Madziar 18, Sanny 14, Pisarczyk 12, Nowakowski 9, Garwol 5, Kutta 5, Kociuga 2, Kapuściński 1, Gnilka 0, Mazur 0, Mordzak 0, Sroka 0.
Czarni: Śmigielski 14, Kordalski 13, Musiał 13, Słupiński 11, Kulikowski 9, Pabian 7, Kurpisz 6, Pieloch 5, Długosz 2, Kopciński 0.

Podopieczni trenera Tomczyka udanie rozpoczęli mecz prowadząc z Czarnymi 8:2. Jak na lidera przystało goście w szybkim tempie odrobili stratę wychodząc na prowadzenie 12:11 Przed końcem 1 kwarty Stanferd Sanny zdołał jeszcze trafić zza linii 6,75 i po dziesięciu minutach prowadziliśmy 18:14. Pomimo dużej stawki tego pojedynku, nasi zawodnicy do przerwy prezentowali się z bardzo dobrej strony. W 18 minucie objęliśmy nawet 10 punktowe prowadzenie 35:25. Jednak po raz kolejny goście w mgnieniu oka zbliżyli się do Pogoni i na przerwę schodziliśmy z przewagą już tylko 3 punktów 37:34. W drugim istotnym dla nas spotkaniu po 20 minutach w Pelplinie, Decka prowadziła z Wisłą Kraków aż 64:40, co praktycznie przekreśliło szanse prudniczan na utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. Na pewno nie pozostało to bez wpływu na dalszy przebieg spotkania.  Po wznowieniu gry zawodnicy trenera Cesnauskisa przejęli inicjatywę i systematycznie powiększali swoją przewagę. W 37 minucie  sięgnęła ona 21 punktów (78:57). Ostatecznie zespół z Pomorza wygrał 80:66.

Tym samym Pogoń po siedmiu latach gry na zapleczu ekstraklasy została zdegradowana do II ligi.