Wysokie zwycięstwo

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 16 styczeń 2022r. godz.: 12:11.

Biało-niebiescy wygrywają po raz 14 w sezonie. Tym razem podopieczni trenera Michalaka pokonali na wyjeździe drużynę Stali II Ostrów 104:82. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli  Tomasz Nowakowski 28 oraz Grzegorz Mordzak 24. W przyszły weekend w hali Obuwnika będziemy podejmować rezerwy WKK Wrocław.

Stal II Ostrów Wielkopolski – Pogoń Prudnik 82:104 (26:24, 25:30, 16:29, 15:21)

Stal: Załucki 30, Pluta 24, Semczyszyn 7, Rozpędowski 6, Rachwalski 6, Zaremba 4, Waniak 3, Sobczak 2, Smektała 0, Mikołajczyk 0, Wrona 0, Szymoniak 0.
Pogoń: Nowakowski 28, Mordzak 24, Garwol 18, Madziar 14, Sanny 10, Kociuga 5, Żebrok 5, Majka 0, Mazur 0, Gnilka 0.

Niech Państwa nie zmyli ten wynik, bowiem spotkanie w Ostrowie nie należało do najłatwiejszych. Prudniczanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 4:3. Jednak kolejne minuty należały już do gospodarzy, którzy po serii 12:0 wyszli na prowadzeni 15:4. Pogoń zdołała „wrócić” do gry i doprowadziła do remisu po 15. Ostatnie fragmenty pierwszej kwarty to już wyrównana walka punkt za punkt, ale to Stal była stroną przeważającą. Po 10 minutach przegrywaliśmy 26:24. Naszej drużynie udało się przełamać dobrą grę  rywali w połowie 2 kwarty. Po dobrej grze w ataku i serii punktów zza linii 6,75 m Mordzaka, Żebroka i Sannego wyszliśmy na prowadzenie (42:36). Ambitnie grający gospodarze za sprawą swoich „superstrzelców” Załuckiego i Pluty, dotrzymywali kroku Pogoni. Na dłuższą przerwę schodziliśmy prowadząc tylko 54:51. Po zmianie stron w 25 minucie podopieczni trenera Smektały doprowadzili do remisu po 63. Od tego momentu biało-niebiescy zanotowali kolejną serię punktową zdobywając 20 punktów przy tylko 4 rywali, co pozwoliło nam przed decydującą odsłoną prowadzić 83:67. W ostatniej kwarcie Pogoń kontrolowała wydarzenia na parkiecie powiększając jeszcze swoją przewagę, by ostatecznie wygrać 104:82.

W tej kolejce nie obyło się bez niespodzianek. Korzystnymi wynikami dla nas zakończyły się, bowiem spotkania w Jeleniej Górze, gdzie Kosz Pleszew uległ Sudetom 73:75, a w Rydzynie lider przegrał z Kątami Wrocławskimi 85:97.