Zgodnie z planem

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 6 marzec 2022r. godz.: 11:12.

Biało-niebiescy podtrzymują dobrą passę i w dalszym ciągu pozostają niepokonaną drużyną w 2022 roku. Tym razem zespół Tomasza Michalaka pokonał Gimbasket Wrocław 80:64, a najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Mateusz Żebrok 22 i Tomasz Nowakowski 19.

Gimbasket Wroclaw - Pogoń Prudnik 64:80 (13:20, 15:14, 13:30, 23:16)
Gimbasket:
Kościuk 15, Gałczyński 13, Zubik 11, Wacyra 8, Malinowski 8, Bartkowiak 6, Gniewek 3, Witecki 0, Peltz 0.
Pogoń: Żebrok 22, Nowakowski 19, Garwol 10, Madziar 9, Nowicki 8, Sanny 5, Majka 5, Mazur 2, Krupiński 0, Kociuga 0, Gnilka 0, Mordzak.

Pogoń rozpoczęła to spotkanie od prowadzenia 10:0. Jednak w drugiej połowie tej części gy gospodarze "podgonili" wynik i po złapaniu odpowiedniego rytmu zbliżyli się do nas na  5 oczek (15:10). Po 10 minutach prowadziliśmy 20:13. Na początku drugiej kwarty Gimbasket zdołał jeszcze "zejść" na 23:20, ale Pogoń szybko zareagowała. Po punktach Nowickiego oraz zza łuku Nowakowskiego, odskoczyliśmy ponownie na 10 oczek (32:22). Na długą przerwę schodziliśmy przy wyniku 34:28. Po zmianie stron Pogoń zaprezentowała swoją najlepszą grę w meczu. Już od początku trzeciej kwarty narzuciliśmy swoje tempo zdobywając 14 punków z rzędu, co dało nam 20 punktową przewagę 48:28. W kolejnych minutach Pogoń kontrolowała wydarzenia na parkiecie, utrzymując wysoką przewagę. Przed decydującą kwartą prowadziliśmy 64:41. W ostateniej części spotkania nasza przewaga jeszcze wzrosła do 25 punktów, a w końcówce spotkania swoje minuty otrzymali zmiennicy. Ostatecznie wygraliśmy 80:64.

W przyszły weekend biało-niebiescy w hali Obuwnika zmierzą się z Obrą Kościan.