• Logo
  • Logo

Wysoka zaliczka

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 31 marzec 2022r. godz.: 14:23.

Biało-niebiescy udanie rozpoczęli zmagania w ramach fazy play off. Podopieczni trenera Michalaka z Kościanu wyjechali z 21-punktową zaliczką (83:62). Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Tomasz Nowakowski 17, a double-double zanotowali Tomasz Madziar (11 pkt, 10 zb) oraz Paweł Nowicki (12 pkt, 10zb). Drugi mecz pierwszej rundy odbędzie w sobotę w hali Obuwnika o godz. 17:30.

Obra Kościan - Pogoń Prudnik 62:83 (14:25, 14:18, 14:20, 20:20)

Obra:
Kaczmarek 16,  Łukanus 11,  Rybakowski 11,  Milczyński 9,  Kiszka 6,  Krówczyński 4, Kin 3,  Hebdzyński 2.
Pogoń: Nowakowski 17, Żebrok 14,  Nowicki 12,  Madziar 11, Garwol 10, Sanny 9,  Mordzak 8, Majka 2, Kociuga 0.

Początek spotkania w kościańskiej hali był wyrównany do stanu po 14. Wówczas biało-niebiescy odpowiedzieli serią punktową po rzutach z dystansu Nowakowskiego oraz Żebroka, a także Nowickiego, co dało nam prowadzenie po pierwszej kwarcie 25:14. W drugiej odsłonie Pogoń zdołała jeszcze powiększyć swoją przewagę do 17 punktów 40:23. Po zmianie stron gospodarzom udało sie zmniejszyć straty do 11 punktów (51:40). W drugiej połowie 3 kwarty prudniczanie ponownie skutecznie zagrali w ataku odskakując rywalom na ponad 20 punktów, a "wisieńką na torcie" był buzzer beater Grzegorza Mordzaka (63:42). Z początkiem 4 odsłony w poczynaniach naszej drużyny wdarła się "mała dekoncetracja", co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Po serii 16:4 zmniejszyli stratę do 9 punktów (67:58). Podopieczni trenera Michalaka szybko odzyskali swój rytm i zażegnali zagrożenie, wypracowując sobie ponownie ponad 20 punktową przewagę w końcowym rozrachunku. Zaliczka ta daje nam komfortową sytuację przed decydującym spotkaniem w Prudniku.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.