Zrobili pierwszy krok

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 7 kwiecień 2022r. godz.: 12:48.

Podopieczni trenera Michalaka zrobili pierwszy krok ku ćwierćfinałom. W środowe popołudnie biało-niebiescy na Obuwniku pokonali drużynę Sokoła Ostrów Mazowiecka 107:85.  Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył tercet Nowakowski-Madziar-Mordzak, który łącznie zanotował 68 punktów. W sobotę o godz. 14 w Ostrowie Mazowieckim zostanie rozegrany 2 mecz II rundy fazy Play Off.

Pogoń Prudnik - Sokół Ostrów Mazowiecka 107:85 (29:18, 33:24, 19:16, 26:27)

Pogoń: Nowakowski 23, Madziar 23,  Mordzak 22, Żebrok 15,  Sanny 11, Nowicki 6, Garwol 5, Kociuga 2, Majka, Gnilka, Mazur
Sokół: Słoniewski 16, Nieporęcki 13, Motel 13, Łysiak 10, Abdelaal 9, Karpik 7, Benigni 7,  Łapiński 5, Zozuń 5  Kietliński, Nyckowski

Stan rywalizacji: 1:0 dla Pogoni (rywalizacja toczy się do 2 wygranych)

Pierwsze punkty w meczu zdobyli prudniczanie, którzy po kilku minutach wyszli na prowadzenie 8:3. Drużynie z Mazowsza udało się odrobić częśc strat (12:13), ale  biało-niebiescy zaczęli seryjnie zdobywać punkty. Sokół trafiał z dystansu, dzięki temu przegrywał po pierwszej kwarcie tylko 29:18. W drugiej odsłonie nasza przewaga w 14 minucie wzrosła do 20 punktów po trójkach Nowakowskiego i Garwola oraz akcji 2+1 Madziara (42:22). Goście starali się pozostać w grze odpowiadając rzutami trzypunktowymi Łysiaka, Karpika czy Motela, aczkolwiek drużyna z grodu Woka kontrolowała wydarzenia i przewaga oscylowała w granicach 20 oczek. Za sprawą swojej ofensywnej gry biało-niebiescy do przerwy prowadzili 62:42. W drugiej połowie Sokół ani na chwilę nie był w stanie zbliżyć się do Pogoni. W ostatnich minutach meczu nasza przewaga wzrosła do 29 punktów (107:78) w głównej mierze za sprawą Mateusza Żebroka, który popisywał się indywidualnymi akcjami na kosz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 107:85.

Sobotni mecz z Ostrowa będzie transmitowany na youtubie na kanale  MOSiR Ostrów Mazowiecka (link).