Potrzebny trzeci mecz

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 10 kwiecień 2022r. godz.: 14:44.

Biało-niebiescy po słabej pierwszej kwarcie przegranej 6:23, ostatecznie ulegli Ostrowi Mazowieckiej 66:74. Najwięcej punktów zdobył Marc Oscar Sanny 12.  Aby rozstrzygnąć kto awansuje do III rundy fazy play off, potrzebne będzie trzecie spotkanie, które zostanie rozegrane w środę w Prudniku.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Pogoń Prudnik 74:66 (23:6, 18:16, 13:21, 20:23)
Sokół:
Nieporęcki 18, Motel 12, Łapiński 11, Słoniewski 10, Karpik 7, Zozuń 6, Abdelaal 6 (13zb), Łysiak 2, Nyckowski 0, Kietliński
Pogoń: Sanny 12, Mordzak 11, Nowakowski 11, Żebrok 11, Madziar 7, Garwol 7, Nowicki 7

Stan rywaliacji: 1:1 (do 2 wygranych)

Biało-niebiescy o początku spotkania w Ostrowi z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć, bowiem po 7 minutach na swoim koncie mieli tylko 1 punkt, a gospodarze 15. Oprócz problemów ze zdobywaniem punktów z gry (20/50), Pogoń miała słabą skuteczność z rzutów rzutów wolnych (20/32). Po 10 minutach przegrywaliśmy różnicą 17 punktów. Tak duża strata do rywali już na początku meczu mocno odbiła się na naszej grze w kolejnych minutach. Kilkakrotnie prudniczanie zdołali zbliżyć się do Sokoła na odległość 11 oczek. Na przełomie 3 i 4 kwarty po poderwaniu się do walki biało-niebiescy zaczęli seryjnie punktować za sprawą głównie Sannego oraz Żebroka wygraliśmy ten fragment 15:2 (53:56). W 35 minucie miejscowi zdołał ponownie odskoczyć na 9-punktową przewagę (62:53). Jeszcze na niespełna półtorej minuty przed końcem do rywali traciliśmy  4 oczka (70:66), ale Sokół skutecznie egzekwował rzuty wolne (19/21). Pogoń zdecydowanie przegrała walkę na tablicach 31:46 (A:5-19,O:26-27). W drużynie Sokoła w tym elemencie brylował Mohamed Abdelaal, który zebrał 13 piłek, w tym w ataku 9. Co dawało szansę Ostrowi na ponowienie akcji, dzięki temu Sokół zdobył 17 punktów.

Decydujące starcie odbędzie się w środę o godz. 18 w hali Obuwnika. Na zwycięzcę z tego pojedynku czeka już Mickiewicz Katowice, który pokonał w sobotę po raz drugi Noteć Inowrocław.