Pierwsza kwarta ustawiła mecz

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 16 październik 2022r. godz.: 18:06.

Czwartą wygraną w sezonie zanotowali podopieczni trenera Tomasza Michalaka. Tym razem 2 oczka wywieźliśmy z Wrocławia. Biało-niebiescy pokonali miejscowy Śląsk 88:66. Najwięcej punktów zdobył Tomasz Nowakowski 24. W sobotę do Prudnika zawita zespół Obry Kościan.

Śląsk III Wrocław - Pogoń Prudnik 66:88 (15:35, 18:20, 14:17, 19:16)

Śląsk: Kociszewski 22, Kankowski 15, Piętkowski 5, Soroka 5, Ambroziak 4, Krysiewicz 4, Jadaś 3, Siembiga 3, Piśla 3, Ozga 2, Baran 0.
Pogoń: Nowakowski 24, Sanny S, 13, Krawiec 12 (6 zb), Garwol M 12 Kociuga 10 (6zb), Garwol P 8, Malitka 7 (7zb), Sanny M. 1 (7 as), Mordzak 1 (5zb).

Pogoń podobnie jak w ostatniej kolejce udanie weszła w mecz, prowadząc już od pierwszej minuty spotkania. Świetne zawody rozegrał powracający do gry po kontuzji Nowakowski. Popularny “Nowy” zdobył dla nas pierwsze 8 punktów. W pierwszej odsłonie nasza drużyna zaprezentowała bardzo dobrą grę w ofensywie trafiając 5 razy zza łuku. Wygrała tą część aż 35:15. W następnej kwarcie Pogoń jeszcze bardziej podkręciła tempo, bowiem już w 15 minucie prowadziliśmy 50:20(!). Podopieczni trenera Krzykały zdołali jednak przerwać dobrą grę prudniczan rzucając 11 punktów z rzędu. Na długą przerwę schodziliśmy przy stanie 55:33. Po zmianie stron Śląskowi udało zmniejszyć straty do 15 punktów (55:40). Jednak doświadczona drużyna Pogoni zdołała wykorzystać błędy rywali i ponownie zaczęła powiększać prowadzenie, które przed ostatnią kwartą wzrosło do 25 punktów (72:47). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 88:66.