• Logo
  • Logo

Zimny prysznic

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 3 listopad 2022r. godz.: 20:19.

Po efektownym zwycięstwie naszej drużyny w Siechnicach mało kto się spodziewał, że będzie musiała przełknąć gorycz porażki z beniaminkiem KS “27” Katowice 59:77. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tomasz Nowakowski 16.

KS 27 Katowice - Pogoń Prudnik 77:59 (19:17, 18:15, 21:12, 19:15)

Pogoń: Nowakowski 16, Nowicki 10, M. Garwol 8, Mordzak 6, S. Sanny 6, P. Garwol 5, M. Sanny 4, Krawiec 2, Malitka 2.
“27”: Kempa 17, Duda 14, Kuczawski 12, Grochowski 11, Klonowski 9, Michalski 7, Dusiło 5, Kałuża 2, Jagiełło 0, Wróblewski 0.

Pogoń rozpoczęła to spotkanie od prowadzenia 3:0 po trafieniu zza łuku Patryka Garwola. Wyrównana walka toczyła się do stanu 6:7. Od tego momentu gospodarze doszli do głosu. Po punktach Dudy, Kuczawskiego i Kempy wyszli na 10 punktowe prowadzenie 17:7. Przed końcem kwarty za sprawą Tomasza Nowakowskiego zdołaliśmy zbliżyć się do rywali na 2 punkty (19:17). Jeszcze w drugiej odsłonie Pogoń starała się dotrzymywać kroku beniaminkowi. Jednak po zmianie stron katowiczanie zaczęli punktować z dystansu, co pozwoliło im na szybkie zbudowanie przewagi, która z czasem wzrosła do 14 punktów (58:44). Biało-niebiescy nie mogli znaleźć skutecznej recepty na grę wyżej wymienionych 17-latków z Katowic, którzy stanowili o sile swojej drużyny. W ostatniej kwarcie podopieczni trenera Marcina Lichtańskiego kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie powiększając jeszcze swoje prowadzenie do 18 punktów.

Okazję do rehabilitacji biało-niebiescy będą mieli w niedzielę w meczu z WKK II Wrocław.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.