Wygrana z Gimbasketem

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 20 listopad 2022r. godz.: 13:50.

Zawodnicy trenera Tomasza Michalaka zanotowali 8 wygraną w sezonie. Tym razem pokonali w hali Obuwnika Gimbasket Wrocław 92:70. Najwięcej punktów dla biało-niebieskich zdobył Maciej Garwol 25. W następnej kolejce zagramy na wyjeździe z beniaminkiem Kangoo Basket Gorzów Wlkp.

Pogoń Prudnik – Roben Gimbasket Wrocław 92:70 (20:21, 27:18, 23:15, 22:16)

Pogoń: M. Garwol 25, S. Sanny 16, Nowakowski 13, P. Garwol 11, Nowicki 7, Krawiec 7, Kociuga 6, Krupiński 3, O. Sanny 2 (10 as), Mordzak 2, Malitka 0.
Gimbasket: Gniewek, 17, Putna 13, Kasper Październy 12, Gałczyński 11, Tymiński 6, Mazurek 4, Konrad Październy 2, Grochowski 2, Wacyra 2, Chałupka 1, Tomaszewski 0.

Pogoń długo starała się złapać odpowiedni rytm i po raz pierwszy w tym sezonie musiała gonić wynik przed własną publicznością. Koszykarze z Wrocławia zaczęli od prowadzenia 4:0, a następnie 9:3 i cały czas utrzymywali niewielką przewagę. Biało-niebiescy zdołali odrobić część strat, ale to Gimbasket  po 10 minutach prowadził 21:20. W drugiej kwarcie dobrą zmianę dał Maciej Garwol, który po wejściu na parkiet zaczął seryjnie punktować i stanowczo odmienił naszą grę. Do przerwy Maciej na swoim koncie zapisał już 15 punktów. Ambitnie grający zespół gości w 15 minucie prowadził 9 punkami (38:29). Podrażnieni takim przebiegiem wydarzeń prudniczanie w końcu zaczęli skuteczniej grać w ataku. Końcówkę pierwszej połowy zakończyli “runem” 18:1 (47:39). Po zmianie stron obie drużyny przez długi czas nie mogły się wstrzelić w swoje kosze. Niemoc jako pierwsi przełamali goście, którzy zmniejszyli naszą przewagę do 5 punktów, ale to było wszystko na co było ich stać w tym meczu. Do zdobywania punktów dołączyli m.in. Patryk Garwol oraz Paweł Nowicki i ponownie wyszliśmy na dwucyfrowe prowadzenie 70:54. W decydującej odsłonie zespół z grodu Woka kontrolował wydarzenia na parkiecie osiągając najwyższą przewagę w meczu 92:69.