Wygrana w Gorzowie

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 27 listopad 2022r. godz.: 18:48.

Podopieczni trenera Tomasza Michalaka pokonali beniaminka Kangoo Basket Gorzów Wlkp 81:64. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Michał Krawiec 16, a double-dobule zanotował Tomasz Nowakowski 15 pkt i 11 zb.  W sobotę w hali Obuwnika zmierzymy sie z kolejnym reprezentantem  Dolnego Śląska - Sudetami Jelenia Górą

Kangoo Basket Gorzów Wlkp. - Pogoń Prudnik  64:81 (19:29, 17:17, 17:13, 11:22)

Kangoo: Chodkiewicz 15, Grzegorczyk 14, Jercha 10, Jelski 10, Benk 9, Jachimowski 3, Wróbel 2, Mańkowski 1, Kaczmarek.
Pogoń: Krawiec 16, Nowakowski 15, Malitka 15, Mordzak 12, M. Garwol 9, S. Sanny 7, M. Sanny 5, P. Garwol 2, Kociuga.

Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando biało-niebieskich, którzy prowadzili 8:0, a następnie 20:6. Pod koniec tej części gry Kangury zaczęły skuteczniej grać, ale po 10 minutach prowadziliśmy 29:19. W drugiej odsłonie długo nie potrafiliśmy trafić do kosza rywali. Pierwsze punkty z gry padły naszym łupem dopiero w 16 min po celnym rzucie z dystansu Oscara Sannego (35:23). Do końca pierwszej połowy nasza przewaga utrzymywała się na granicy 10 punktów (46:36). Gospodarze grę po przerwie rozpoczęli od serii 11:2 odrabiając niemal całą stratę do Pogoni (47:48). Wyrównany bój trwał prawie do końca trzeciej odsłony.  Przed decydującą kwartą prowadziliśmy 59:53. W tej części gry podopieczni trenera Stefanowicza byli w stanie dotrzymać kroku biało-niebieskim do wyniku 63:60. Od tego momentu do końca spotkania uwidoczniła się wyraźna przewaga Pogoni. Bardzo dobrze prezentował się Michał Krawiec, który w końcówce zdobył 12 z 16 swoich punktów w tym meczu.