"Nowy Rok" od porażki

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 9 styczeń 2023r. godz.: 12:51.

Początek Nowego Roku rozpoczęliśmy od porażki z Kątami Wrocławskimi 90:75. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Paweł Nowicki 18, dokładając do tego 10 zbiórek. W następnej kolejce naszym rywalem będzie Swiss Krono Żary.

Maximus Kąty Wrocławskie - Pogoń Prudnik 90:75 (25:19, 18:23, 21:17, 26:16)

Maximus: Kaczmarek 29, Niesobski 20, Kowalski 9, Lipiński 8, Cheba 7, Giniewski 7, Suprun 5, Żmijak 5, Chwastyk 0, Marcinkowski 0.
Pogoń: Nowicki 18 (10zb), Nowakowski 14, S. Sanny 12, Garwol P. 10, Mordzak 10, Krawiec 5, O. Sanny 4, M. Garwol 2.

Biało-niebiescy rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 5:2. Przez większą część pierwszej kwarty toczyła się wyrównana walka o przejęcie inicjatywy w tym meczu. Od stanu po 17 to gospodarze zaczęli odskakiwać naszej drużynie. Podopiecznych trenera Kolisa napędzał duet Niesobski-Kaczmarek, który łącznie w meczu zdobył 49 punktów.  Po 10 minutach Maximus prowadził 25:19. W połowie 2 odsłony przewaga rywali wynosiła już nawet 10 punktów (40:30). W naszych szeregach sygnał do odrabiania strat dał Paweł Nowicki. Następnie punktowali Grzegorz Mordzak i Oscar Sanny, co pozwoliło nam przed końcem pierwszej połowy odrobić niemal całą stratę (43:42). Wydawało się, że po zmianie stron Pogoń zacznie grać zdecydowanie skuteczniej. Nic bardziej mylnego. Gospodarze ponownie załapali kolejny oddech i odskoczyła na kilka punktów. Przed decydującą kwartą prowadzili 64:59. Na niespełna 3 minuty przed końcem spotkania było 80:74. Ostatnie minuty należały jednak już do Maximusa.