• Logo
  • Logo

Odmieniona Pogoń po przerwie

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 15 styczeń 2023r. godz.: 18:50.

Biało-niebiescy po dobrej grze w drugiej połowie pokonali ekipę Swiss Krono Żary 88:78. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Grzegorz Mordzak 19, a powracający do zespołu Tomek Prostak 17.

Pogoń Prudnik – BC Swiss Krono Żary 88:78 (21:21, 28:27, 27:15, 12:15)

Pogoń: Mordzak 19 (5x3), Prostak 17, (3x3), Krawiec 14 (4x3), Nowicki 12 (1x3), Nowakowski 7, Garwol P 7 (1x3), Garwol M 6 (1x3), Sanny S 2, Sanny O 2, Kociuga 2.
Żary: Leszczyński 27, Dymiński 21, Olejnik 10, Jankowski 7, Reczyński 7, Sirijatowicz 6, Stolarek 0, Kiemski 0, Starzec 0.

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Grzegorz Mordzak, ale kolejne zaczęli zdobywać już rywale. Pierwsza kwarta toczyła się pod dyktando gości. W zespole z lubuskiego dominowali Maciej Leszczyński wraz z Wojciechem Dymińskim, którzy wyprowadzili swoją drużynę na prowadzenie 13:6. Podopieczni Tomasza Michalaka jednak nie odpuszczali i jeszcze w pierwszej kwarcie doprowadzili do remisu po 13, po punktach Pawła Nowickiego. Od tego momentu na prowadzeniu była raz jedna, a raz druga drużyna. Ostatecznie po pierwszej kwarcie było po 21. Początek drugiej kwarty należał do Pogoni, która wyszła na pięciopunktowe prowadzenie (33:28). Inicjatywę przejęli jednak goście, którzy cały czas minimalnie prowadzili (37:41). Przed końcem pierwszej połowy odzyskaliśmy prowadzenie po celnej trójce Patryka Garwola (49:48). Po zmianie stron Pogoń zaprezentowała się zupełnie inaczej, grając skuteczniej w ataku. Seryjnie zaczęliśmy trafiać z dystansu. Celował w tym Grzegorz Mordzak, który w krótkim czasie zaliczył serię 5 trafień z rzędu. Przed ostatnią kwartą prowadziliśmy 76:63. W 36 minucie spotkania biało-niebiescy mieli nawet 19-punktową przewagę, ale w ostatnich minutach meczu podopiecznym trenera Sirijatowicza udało odrobić część strat.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.