“Przerwa nam pomogła”

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 5 luty 2023r. godz.: 18:48.

W starciu sąsiadów z tabeli górą byli biało-niebiescy. Podopieczni trenera Tomasza Michalaka drugi raz w tym sezonie pokonali ekipę Obry Kościan. Tym razem wygraliśmy 92:75. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Tomasz Prostak 27. Natomiast double-double zanotował Tomasz Nowakowski do 22 punktów dołożył 10 zbiórek. Teraz czekają nas dwa spotkania w hali Obuwnika. Najpierw zmierzymy się zespołem Radosława Hyżego - KKS Siechnice, a następnie z wiceliderem KS 27 Katowice.

BC Obra Kościan - Pogoń Prudnik 75:92 (23:20, 17:16, 14:28, 21:28)

Obra: Milczyński 25, Rybakowski 15, Kaczmarek 13, Kin 10, Ciążkowski 8, Kiszka 2, Adam Nawrocki 2.

Pogoń: Prostak 27, Nowakowski 22, Sanny S 15, Garwol 15, Sanny M 5, Nowicki 4, Krawiec 2, Mordzak 2, Kociuga 0, Mazur 0.

Wynik spotkania otworzył punktami Grzegorz Mordzak, który w przeszłości by zawodnikiem Obry Kościan. Po trzech minutach gry i punktach z dystansu Nowakowskiego oraz Prostaka prowadziliśmy 10:3. Zawodnicy trenera Pietraszka po słabym początku zdołali odrobić straty wychodząc na prowadzenie 15:14, a następnie powiększyli przewagę do 5 punktów (21:16). Przed końcem pierwszej kwarty naszej drużynie udało się zmniejszyć dystans do gospodarzy do 3 oczek (23:20). W drugiej odsłonie Obra kontynuowała swoja skuteczną grę. Pogoń w tej kwarcie musiała “gonić” wynik. Miejscowi prowadzili najpierw 28:20, a później 40:31. Do walki poderwał nas Tomek Prostak, który najpierw trafił za 3, a następnie przed końcem pierwszej połowy dołożył też punkty z linii rzutów wolnych.  Po 20 minutach na tablicy wyników mieliśmy rezultat 40:36 dla rywali. Po przerwie biało-niebiescy szybko doprowadzili do remisu za sprawą Stanferda Sannego po 42. Zaczęliśmy seryjnie zdobywać punkty wygrywając fragment 20:5 (62:47). Przed decydującą kwartą prowadziliśmy 64:54. W połowie ostatniej kwarty nasza przewaga wzrosła do 20 punktów 81:61 po rzutach z obwodu Prostaka, Garwola oraz Sanferda Sannego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 92:75.

“Podzieliłbym ten mecz na dwie części. W pierwszej połowie mieliśmy duży problem. Mimo tego, że było na styku. Aczkolwiek wynik nie oddawał tego, bo gospodarz dominował i graliśmy pod jego dyktando. Ta przerwa chyba nam pomogła w szatni. Trener dał założenia, które zrealizowaliśmy i finalnie poprawiliśmy naszą grę w drugiej połowie. W tabeli robi się ciasno. Kościan był pozycję za nami. Takie roszady w naszej grupie Kościan wygrał z Katowicami. My znacznie przegraliśmy z Katowicami. Tutaj każdy z każdym może wygrać. Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko i faktycznie tak było. Generalnie w większości zespołów, lepiej się gra u siebie. Przykładem też jesteśmy m.in. my. Drużyna z Kościana też to potwierdza, bo przegrała tylko jeden mecz u siebie. Każdy broni swojej twierdzy. W pierwszej połowie nie mogłem się przełamać. Miałem otwarte rzuty, które nie wpadły do kosza. W drugiej połowie było więcej agresji, co miało wpływ na mój przekroczony limit fauli. Zebrałem też kilka piłek mimo, że jestem niskim zawodnikiem. Parę podałem do kolegów, zdobyłem też kilka punktów. Na każdej płaszczyźnie starałem się dać pozytywny aspekt.” - mówił po meczu Stanferd Sanny.