• Logo
  • Logo

Siechnice pokonane

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 11 luty 2023r. godz.: 19:47.

Biało-niebiescy wysoko pokonali zespół KKS Siechnice 108:75. Najwięcej punktów dla biało-niebieskich zdobył Stanferd Sanny 17. W najbliższej kolejce już w środę zagramy mecz na szczycie. Do Prudnika przyjedzie wicelider KS 27 Katowice, z którym mamy rachunki do wyrównania.

Pogoń Prudnik – KKS Siechnice 108:75 (29:9, 26:19, 28:21, 25:26)

Pogoń: Sanny S 17, Krawiec 15, Garwol P 13, Garwol 13, Nowicki 12, Mazur 10, Sanny M 8, Kociuga 8, Nowakowski 6, Krupiński 6
KKS: Grześkiewicz 22, Kuczyc 20, Oswald 14, Fedorski 11, Otręba 5, Karliński 3, Mądro 0, Gnilka 0.

Pogoń od początku spotkania narzuciła rywalom swoje warunki gry i po dwóch minutach  prowadziła 11:0. Premierową odsłonę podopieczni trenera Michalaka wygrali 29:9. W drugiej kwarcie nasza przewaga oscylowała w granicy 30 punktów. Zespół z Siechnic na mecz przybył w mocno osłabionym składzie, w skutek czego trener Hyży miał ograniczone pole manewru. Po 20 minutach prowadziliśmy 55:28. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń w dalszym ciągu dominowała na parkiecie. Z tego powodu trener Michalak dał okazję na zaprezentowanie się w dłuższym wymiarze czasu najmłodszym zawodnikom Pogoni Miłoszowi Krupińskiemu i Łukaszowi Mazurowi. Łukasz świetnie wykorzystał swoją szansę, rozgrywając swój najlepszy mecz na poziomie 2 ligi. Ten dwudziestolatek we wczorajszym spotkaniu z Siechnicami w 17 minut zdobył 10 punktów przy 100% skuteczności (1/1 za 2, 2/2 za 3, 2/2 za 1), dokładając do tego asystę oraz przechwyt. Natomiast 6 punktów zdobył również 16-letni Miłosz Krupiński, który ustalił końcowy wynik po trafieniu "trójki" na 108:75.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.