• Logo
  • Logo

“Kangury” nie podskoczyły

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 12 marzec 2023r. godz.: 19:31.

Biało-niebiescy w ramach 26 kolejki II ligi w hali Obuwnika rozgromili koszykarzy z Gorzowa Wlkp 106:59. Najwięcej punktów zdobył Maciej Garwol 18. Natomiast double-double zanotowali Michał Krawiec 17 pkt 10 zb oraz Tomasz Nowakowski 14 pkt 10 zb. W następnej kolejce czeka nas wyjazd do Jeleniej Góry.

Pogoń Prudnik - EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów 106:59 (28:14, 29:10, 19:14, 30:21)

Kangoo: Grzegorczyk 17, Jelski 14, Cieślak 13, Dreczkowski 7, Kowacki 3, Kujawa 2, Jachimowski 2, Pawłowski 1, Chodkiewicz 0, Brodziuk 0.
Pogoń M. Garwol 18, Krawiec 17 (10 zb), P. Garwol 16, Nowakowski 14 (10 zb), Prostak 13, Nowicki 11, Mordzak 5, S. Sanny 4, Krupiński 3, Mazur 3, Kociuga 2, O. Sanny.

Pogoń spotkanie rozpoczęła od mocnego uderzenia, bowiem po 4 minutach prowadziła 12:0. Kangury za sprawą Tomasza Cieślaka i Norberta Grzegorczyk zdołały odrobić część strat 14:8. Z biegiem czasu biało-niebiescy zaczęli co raz mocniej punktować gości z lubuskiego. Po pierwszych dziesięciu minutach prowadziliśmy 28:14. W drugiej odsłonie podopieczni Tomasza Michalaka pozwolili rywalom na rzucenie tylko 10 punktów, a sami zdobyli 29. Po pierwszej połowie prowadziliśmy różnicą 33 punktów (57:24). Po wznowieniu gry po długiej przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Po raz kolejny w tym sezonie okazję do wejścia na parkiet mieli zawodnicy, którzy otrzymywali mniej minut. Wart podkreślenia jest fakt, że wszyscy zawodnicy Pogoni którzy wystąpili w meczu zapunktowali.

“Od samego początku mieliśmy takie założenie, żeby wyjść na mecz bardzo skupionym. Co przełożyło się na wynik. Wszystko zaczyna się od dobrej obrony, później nakręca się atak. Ocena mojego występu jest to najmniej istotny aspekt. Myślę, że liczy się całokształt drużyny. Każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa. Teraz jedziemy na mecz z Sudetami. W Jeleniej Górze gra się bardzo ciężko. Jest to drużyna, która stawia zawsze twarde warunki, nie gra się tam łatwo. Musimy od początku wejść w mecz - twardo, skoncentrowani – po porostu wygrać. Groźnym w składzie Sudetów dla nas może być Paweł Minciel, gra na pozycji 4-5. Jest bardzo mobilny, z dobrą trójką, z minięciem, z grą na low poście. Nie długo play offy, szykujemy się na nie i liczmy na Waszą obecność. Zapraszamy na wszystkie mecze.” - powiedział po meczu Maciej Garwol.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.