Zadecydowała ostatnia kwarta

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 19 marzec 2023r. godz.: 12:02.

Biało-niebiescy po ciężkim boju w Jeleniej Górze wygrali 85:74. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobyli Tomaszowie: Prostak (21) i Nowakowski (20). Bliski zdobycia double-double był Paweł Nowicki, który zdobył 8 punktów i zebrał 16 piłek. Praktycznie przez trzy kwarty toczyła się wyrównana walka. Dopiero w ostatniej odsłonie nasi liderzy przechylili szalę zwycięstwa na naszą stronę. Już w środę zmierzymy się w hali Obuwnika z Nysą Kłodzko.

Sudety Jelenia Góra - Pogoń Prudnik 74:85 (19:19, 20:20, 25:23, 10:23)

Sudety: Walaszek 17, Minciel 17, Ostrowski 14, Wasilewski 11, Ciemiński 6, Kozak 4, Najman 3, Majewski 2, Garbarski 0, Strzemecki 0.
Pogoń: Prostak 21, Nowakowski 20, Mordzak 16, Nowicki 8, P. Garwol 7, M. Garwol 5, M. Sanny 4, Kociuga 4, S. Sanny 0.

W sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po kilku minutach prowadzili 11:4. Wówczas o przerwą poprosił trener Michalak.  Po powrocie do gry biało-niebiescy zaczęli odrabiać straty. Od tej chwili to Pogoń rzuciła 11 punktów, a rywale tylko 3 (15:14). Po 10 minutach był remis po 19. W drugiej kwarcie Pogoń miała świetny start. Po punktach Nowakowskiego i Patryka Garwola odskoczyliśmy na 11 punktów (30:19).  Sudety po przestoju naszej drużyny odzyskały prowadzenie (34:33), ale na przerwę po 1 połowie ponownie schodziliśmy przy remisie. Po zmianie stron to drużyna prowadzona przez trenera Wilusza dyktowała swoje warunki gry, co pozwoliło jej być na 6 punktowym prowadzeniu (57:51).  Jednak przed ostatnią kwartą udało nam się zmniejszyć przewagę gospodarzy do 2 punktów (64:62). Na ostatnie 10 minut spotkania biało-niebiescy wyszli bardziej skoncentrowani. Jak wspomnieliśmy wówczas za zdobywanie punktów zabrali się Tomasz Prostak i Tomasz Nowakowski, którzy odzyskali dla nas prowadzenie (67:64). Sudety starały się jeszcze walczyć, ale od stanu po 69 biało-niebiescy zdobyli 16 punktów, a rywale zaledwie 5.